Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Jesienne propozycje WCK

  • Dodano: 2020-10-28 06:30, aktualizacja: 2020-10-27 18:12

W listopadowym programie imprez Wodzisławskiego Centrum Kultury nie zabraknie nowych propozycji, jak również stałych i cieszących się sympatią publiczności wydarzeń.

Dla młodzieży i dorosłych, lubiących wolny czas spędzać w sposób twórczy, WCK przygotowało trzy propozycje w ramach cyklu "Tu i teraz" – czyli warsztatów artystycznych i rozwojowych. Podczas pierwszego z nich, który odbędzie się 6 listopada o godz. 17:00, uczestnicy poznają metody farbowania tkanin techniką tie dye. Tak powstaną unikatowe t-shirty i poszewki na poduszki.

Zgoła inna tematyka poruszona zostanie na kolejnym warsztacie, 21 listopada o godz. 17:00. Placówka wraz z Winnicą Smuga z Gołkowic przygotowała ciekawą propozycję dla pełnoletnich pasjonatów kultury winiarskiej.

Z kolei 27 listopada o godz. 17:00 w ramach zajęć z hortiterapii, uczestnicy stworzą obrazy z mchu. Wszystkie warsztaty z cyklu "Tu i teraz" są odpłatne i obowiązują na nie zapisy.

Nową propozycją WCK jest wydarzenie muzyczne dedykowane całym rodzinom. "Pojedynek na dźwięki" – bo tak brzmi tytuł koncertu umuzykalniającego w ramach Rodzinnych Spotkań z Muzyką, pozwoli cieszyć się muzyką klasyczną w wykonaniu Filharmonii Śląskiej w gronie najbliższych już 8 listopada o godz. 16:00.

Rodzinnie można będzie spędzić czas także 29 listopada o godz. 16:00 podczas spektaklu "Sen księżniczki", w ramach cieszących się dużym zainteresowaniem najmłodszej publiczności Rodzinnych Spotkań z Teatrem.

W listopadzie nie zabraknie spotkania z "COOLturalnym gościem WCK", w którym będzie można wziąć udział osobiście lub obejrzeć na żywo w internecie, a które odbędzie się 4 listopada o godz. 19:00. Tym razem na scenie pojawi się Paweł Piotr Reszka, dziennikarz i reportażysta, finalista prestiżowej nagrody Nike 2020. Spotkanie organizowane jest w partnerstwie z Biblioteką Śląską w Katowicach, a prowadzącymi rozmowę będą prof. UŚ dr hab. Zbigniew Kadłubek, filolog klasyczny, komparatysta, eseista, tłumacz, pisarz i dyrektor Biblioteki Śląskiej oraz Magdalena Szymańska, dziennikarka Gazety Wodzisławskiej.

Kojące dźwięki gitary czy skrzypiec oraz świetne teksty śpiewane złożą się na kolejną propozycję koncertową w WCK. Wydarzenie pod nazwą "Rymo-Rytmy Jesienne” w wykonaniu Piotr Polok Band będzie można usłyszeć 14 listopada o godz. 18:30.

WCK nie zapomina również o miłośnikach sztuki filmowej. Propozycje Kina Pegaz to zarówno stałe cykle w ramach "Wtorkowego Kina Konesera" i "Kina Dzieci", jak również najnowsze produkcje filmowe wyświetlane co weekend, m.in.: "Sprawa Tomka Komendy", "Jak zostać gwiazdą" czy "Szarlatan".

- W bogatym zestawieniu jesiennych propozycji repertuarowych każdy może znaleźć coś dla siebie. Będzie to z pewnością atrakcyjnie spędzony czas - zapewnia Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

WCK zachowuje wszelkie standardy związane z przestrzeganiem obowiązującego reżimu sanitarnego. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również