Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Muzyczny pojedynek w WCK

  • Dodano: 2020-10-26 06:30, aktualizacja: 2020-10-25 14:56

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na pierwszy koncert z cyklu "Rodzinnych spotkań z muzyką".

W niedzielę, 8 listopada o godz.16:00 odbędzie się "Pojedynek na dźwięki" w wykonaniu Filharmonii Śląskiej. To iście muzyczne wydarzenie będzie nie lada gratką dla całych rodzin. 

Nowy cykl koncertów umuzykalniających pozwoli cieszyć się muzyką klasyczną w gronie najbliższych i będzie zachętą do odkrywania jej piękna. Publiczność będzie świadkiem pojedynku trąbki i głosu. Kto trafniej strzela dźwiękami? Tego dowiemy się podczas audycji, która z pewnością pozwoli pozytywnie nastroić się na kolejne dni. Program i prowadzenie koncertu dostosowane są dla rodzin z dziećmi w wieku od pięciu do piętnastu lat, jednak na wydarzenie mogą czuć się zaproszeni wszyscy, którzy chcieliby spędzić niedzielne popołudnie z muzyką klasyczną na wesoło. 

- Nowy cykl koncertowy "Rodzinnych spotkań z muzyką" jest rozszerzeniem formuły cieszących się dużym zainteresowaniem najmłodszej publiczności "Rodzinnych spotkań z teatrem". Jest też jednym z owoców zawartej w ubiegłym roku oficjalnej współpracy naszej instytucji z Filharmonią Śląską - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Filharmonia Śląska w Katowicach od ponad sześćdziesięciu lat z powodzeniem prowadzi akcję edukacyjną w formie koncertów solistyczno-kameralnych, m.in. w ośrodkach kultury. W ubiegłym roku instytucja podpisała porozumienie o współpracy z Wodzisławskim Centrum Kultury, któremu przyświeca cel wzbogacenia oferty kulturalnej oraz oferty edukacyjnej i kulturalnej Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Bilety w cenie 15 zł są do nabycia w kasie i online  w kasie i online. WCK zachowuje wszelkie standardy związane z przestrzeganiem obowiązującego reżimu sanitarnego. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce

Muzyczny pojedynek w WCK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również