Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Festiwal Franciszkański w Wodzisławiu Śląskim. Sprawdź program!

  • Dodano: 2023-09-18 12:45

Trzy dni uczty duchowej na przełomie września i października czeka mieszkańców Wodzisławia Śląskiego i okolic. Z okazji osiemsetlecia zatwierdzenia reguły św. Franciszka z Asyżu zaplanowano szereg atrakcji, wśród których znajdą się koncerty, warsztaty, wystawa oraz jarmark franciszkański.

Plan Festiwalu Franciszkańskiego w Wodzisławiu Śląskim

Osiemsetlecie zatwierdzenia reguły św. Franciszka z Asyżu to doskonała okazja, by przypomnieć mieszkańcom, że Franciszkanie byli obecni w Wodzisławiu Śląskim od jego powstania. Franciszkanie - Minoryci pojawili się w Wodzisławiu wraz z powstaniem miasta, w 1257 roku. Obecnie kościół pofranciszkański służy parafii ewangelicko-augsburskiej, a w budynku poklasztornym, najstarszym zachowany obiekcie w mieście, jest siedziba Sądu Rejonowego.

Festiwal potrwa od 29 września do 1 października br. na wodzisławskiej Starówce. Na ten czas zaplanowano koncerty, spektakl, warsztaty artystyczne, otwarcie wystawy „Franciszkańskie drogi na naszych ziemiach", wykład poświęcony wodzisławskim franciszkanom, zwiedzanie wirydarza w budynku sądu, pokazy kulinarne Remigiusza Rączki, jarmark franciszkański, stoiska gastronomiczne, wystawę drobnego inwentarza, animacje dla dzieci, pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu Państwowej Straży Pożarnej z Wodzisławia Śląskiego. Festiwal poprowadzi profesor Grzegorz Łęcicki. Szczegółowy program wkrótce.

 - Serdecznie zapraszam mieszkańców do udziału w tym wydarzeniu. Pokój i dobro - zawsze i wszędzie - mówi ksiądz prałat Bogusław Płonka, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.    

Festiwal Franciszkański w Wodzisławiu Śląskim. Sprawdź program! / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również