Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Dwie nietrzeźwe kobiety sprawcami kolizji drogowych

  • Dodano: 2022-01-24 07:00, aktualizacja: 2022-01-23 12:54

W środę dwie kobiety spowodowały kolizje drogowe. Jak się okazało, obie były nietrzeźwe.

W ostatnim czasie wodzisławscy policjanci odnotowali dwa zdarzenia drogowe z udziałem nietrzeźwych kierowców. Na szczęście, tym razem nikt nie odniósł obrażeń.

W nocy z 18 na 19 stycznia 2022 roku w Turzy Śląskiej na ulicy Bogumińskiej 61-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego, jadąc renault kadjar, straciła nad nim panowanie, zjechała na pobocze i uderzyła w ogrodzenie posesji. Okazało się, że w swoim organizmie miała prawie 1 promil alkoholu.

43-letnia mieszkanka Wodzisławia Śląskiego, jadąc oplem vectra ulicą Pszowską w Wodzisławiu Śląskim, podczas skręcania w lewo nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, zjechała na drugi pas jezdni i zderzyła się z innym pojazdem, jadącym w tym samym kierunku. Okazało się, że i ta kobieta była nietrzeźwa. W jej przypadku badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi im teraz kara do 2 lat więzienia, a za spowodowanie kolizji drogowej, według nowych przepisów, grzywna nawet do 30 tysięcy złotych.

Policjanci systematycznie prowadzą wybiórcze kontrole stanu trzeźwości kierujących. Nieodpowiedzialni kierowcy, decydujący się na jazdę "na podwójnym gazie”, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również