Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Centralny Port Komunikacyjny - weź udział w konsultacjach

  • Dodano: 2022-01-24 06:30, aktualizacja: 2022-01-23 12:50

Budowa linii kolejowej na odcinku Katowice-Ostrawa jest jednym z elementów wieloletniego programu inwestycyjnego i komunikacyjnego - Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Konsultacje

W celu wypracowania jak najlepszych rozwiązań projektowych Egis Poland Sp. z o.o. zaprasza mieszkańców Wodzisławia Śląskiego do wzięcia udziału w konsultacjach - poprzez wypełnienie kwestionariuszy online oraz udział w spotkaniu konsultacyjnym 10 lutego.

Egis Poland Sp. z o.o. na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego realizuje studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe dla projektu pn.: "Budowa linii kolejowej na odc. Katowice-granica państwa-Ostrawa”. Zakres realizacji projektu zakłada przeprowadzenie analiz uwarunkowań przestrzennych i ekonomicznych w obrębie przebiegu wariantów planowanej linii kolejowej.

W celu wypracowania możliwie najbardziej optymalnych rozwiązań projektowych zaprasza się mieszkańców gmin, na których terenie zlokalizowana jest planowana inwestycja, do zapoznania z zakresem planowanych przebiegów oraz do wypełnienia kwestionariusza ankiety. Wszelkie uzyskane na etapie konsultacji sugestie oraz informacje będą miały istotne znaczenie podczas doprecyzowywania rozwiązań projektowych w trakcie kolejnych etapów realizowanego zamówienia.

Kwestionariusze można wypełnić na stronie internetowej do 15 marca 2022 roku.

Spotkanie w Wodzisławiu Śląskim obędzie się natomiast 10 lutego 2022 roku o godz. 17:00 w auli przy Zespole Szkół nr 1 na Wilchwach (ul. Św. Wawrzyńca 11).

Centralny Port Komunikacyjny - weź udział w konsultacjach / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również