Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Akademia Przyszłości poszukuje wolontariuszy

  • Dodano: 2018-08-22 11:45

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do Akademii Przyszłości na terenie Wodzisławia Śląskiego i okolic. Jeśli chcecie zmienić życie swoje oraz potrzebujących dzieci, a także rozwinąć swe kompetencje i poznać wartościowych ludzi, zgłoście się na wolontariusza poprzez stronę www.superw.pl.

Zostań Lokalnym Herosem
Wolontariusze Akademii Przyszłości to ludzie, którzy nadają sens swojemu zaangażowaniu. Niosą mądrą pomoc, która naprawdę działa. Ich celem jest pomoc dzieciom z porażkami w szkole. Tylko w 2017 r. w Akademii wsparcie otrzymało ponad 2300 podopiecznych.

W Akademii SuperW przez cały rok regularnie, raz w tygodniu, indywidualnie spotykają się z dziećmi, które borykają się z problemami w szkole. Wiele z nich pochodzi z trudnych środowisk. Misją SuperW nie jest udzielanie korepetycji, ale przeprowadzenie dziecka od porażki w szkole do sukcesu w życiu. Dla małego studenta Akademii, wolontariusz staje się przyjacielem i mentorem. Wykorzystuje w działaniu nowoczesne narzędzia, m.in. oryginalny, stworzony na potrzeby Akademii Przyszłości System Motywatorów Zmiany, który opiera się na metodologii projektowania doświadczeń.

Pomagając, macie wpływ
Wolontariusz zmienia świat wokół siebie, daje impuls do zmiany potrzebującym. Pomagając, zmienia życie ich oraz swoje. To, co robi, ma wielki sens. Bez wolontariuszy dzieci z Akademii Przyszłości nie będą miały indywidualnych zajęć i nie nauczą się wygrywać.

Rozwój osobisty i doświadczenie
Profesjonalny wolontariat w Akademii to szansa do rozwijania kompetencji przydatnych w życiu zawodowym - zarządzanie projektami i zespołem, planowanie, komunikacja, motywacja. To również sprawdzanie się w nowych rolach i kształtowanie tak pożądanych postaw jak przedsiębiorczość, przywództwo, otwartość czy odpowiedzialność społeczna. Szczególnie dla młodych to okazja do zdobycia pierwszego udokumentowanego doświadczenia do profesjonalnego CV.

Ludzie - wartościowe relacje
Wolontariusz działa z ludźmi podzielającymi jego ideały i cele. Staje się ważną częścią społeczności w swojej okolicy, spotyka m.in.: biznesmenów, samorządowców, społeczników, liderów kultury. Nawiązuje wartościowe relacje towarzyskie i biznesowe, które mogą się przełożyć na rozwój jego kariery. Dzięki niemu spotykają się ludzie, którzy żyją obok siebie, ale wcześniej się nie dostrzegali.

"Szlachetna Paczka to projekt, dzięki któremu poznaje się wielu wspaniałych ludzi. To dzięki nim ten projekt jest tak magiczny i tak wspaniały" - mówi SuperW Sebastian.

Wolontariusze to osoby aktywne i odpowiedzialne, które chcą się angażować społecznie, wiek nie ma znaczenia. SuperW to zarówno osoby młode, studiujące, jak również osoby o ustabilizowanej sytuacji zawodowej

Zgłoście się!
Kandydaci na SuperW mogą się zgłaszać do 30 września. By zostać wolontariuszem Akademii Przyszłości, wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki, intuicyjny formularz zgłoszeniowy. Następne kroki to rozmowa i jednodniowe wdrożenie. Po nich pozostaje już tylko podjąć decyzję i podpisać umowę. Nie warto zwlekać, bo kolejność zgłoszeń ma znaczenie.


Źródło: Akademia Przyszłości

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również