Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Praca dla studenta - gdzie ją znaleźć?

  • Dodano: 2020-08-24 12:30, aktualizacja: 2020-08-25 12:35

Wielu studentów – czy to dla zarobku, czy zdobycia doświadczenia – szuka pracy. Gdzie można ją znaleźć oraz na jakie zatrudnienie można liczyć?

Portale ogłoszeniowe z ofertami pracy

Jednym z najpopularniejszych sposobów na poszukiwanie zatrudnienia są portale internetowe, zawierające oferty pracy. Ich zaletą jest możliwość przeglądania w dowolnym czasie i miejscu (tablet, telefon, komputer). Wystarczy dostęp do internetu. Jednym z nich jest strona Pracuj.pl. Będziesz mógł w niej wyfiltrować oferty dla studentów, wraz z intersującym Cię typem umowy i warunkami. Te zwykle są szczegółowo spisane przez pracodawców.

Ogłoszenia w gazecie

Mniej popularnym, lecz wciąż aktualnym sposobem na szukanie pracy dla studentów, są ogłoszenia w gazecie. Szczególnie lokalne dodatki zawierają informacje o dorywczych, sezonowych zajęciach, mogących zainteresować młode osoby. Oferty pracy często znajdziesz także w gazetach akademickich, najczęściej bezpłatnie dystrybuowanych na uczelniach. Kto wie, być może praca czeka na Ciebie tuż za przysłowiowym rogiem.

Targi pracy i biura karier

Bardzo dobrym miejscem, nie tylko na znalezienie pracy, ale także praktyk, stażu lub inspiracji na zatrudnienie są targi pracy. To miejsce bezpośrednich spotkań z pracodawcami z różnych branż, ale także czas na darmowe warsztaty i szkolenia, np. z tworzenia CV czy autoprezentacji. Z pewnością przydadzą się, kiedy na poważnie będziesz wkraczać na rynek pracy. Cennym źródłem są też uczelniane biura karier. Wiele firm z nimi współpracuje, a tym samym inwestuje w staże i praktyki dla studentów, a później – absolwentów danej uczelni.

Znajomi

Bardzo dobrym źródłem informacji o pracy są znajomi. Z pewnością wielu z nich już gdzieś dorabia. Warto więc podpytać, czy w ich firmach nie szukają „dodatkowych rąk” do pracy. A z polecenia zawsze łatwiej się dostać, szczególnie do prac dorywczych i sezonowych.

Jest wiele źródeł poszukiwania pracy dla studentów. Znajdź najwygodniejszy dla siebie sposób i ciesz się z wymarzonej pracy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.