Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Ogrzewanie podłogowe - najczęściej popełniane błędy, których można uniknąć

  • Dodano: 2023-03-16 16:00

Ogrzewanie podłogowe cieszy się w ostatnich latach dużą popularnością, a co więcej, decydują się na nie już nie tylko właściciele nowych domów, ale także osoby, które chcą przeprowadzić generalny remont w domu czy mieszkaniu. Zdarza się jednak, że ktoś, kto zdecydował się na ogrzewanie podłogowe, jest z niego niezadowolony. Najczęściej negatywne emocje biorą się z błędów, które popełniono, a których łatwo można było uniknąć...

Nieodpowiednie przygotowanie do pracy

Ogrzewanie podłogowe montuje się przede wszystkim w domach nowo budowanych, ponieważ instalację najłatwiej wykonać, gdy jest ona uwzględniona już na etapie projektu domu. W innych okolicznościach trzeba zadbać o odpowiednią dokumentację, potwierdzającą rzeczywisty przebieg rur grzewczych, a także grubość wylewki betonowej i wytrzymałość stropów.

Należy też ostrożnie korzystać z usług firm mających różne opinie i trudnych do zweryfikowania. Wykonawcy powinni bowiem zwrócić uwagę na to, czy podłoże jest odpowiednio przygotowane do montażu – czy jest równe, suche, gładkie i odpowiednio twarde na całej powierzchniŚ

Niewłaściwe umeblowanie domu

Ogrzewanie podłogowe, jak wskazuje na to jego nazwa, oddaje ciepło przez podłogę. Co za tym idzie, należy zadbać o to, by w pomieszczeniu wyposażonym w podłogówkę było możliwie jak najwięcej wolnej przestrzeni. Jeżeli na podłodze umieścimy dużo mebli, sprzęty audio czy grube dywany, musimy liczyć się z tym, że podłogówka będzie działać nieefektywnie. To właśnie dlatego układ pomieszczeń i umeblowanie poszczególnych wnętrz warto przemyśleć jak najwcześniej.

Nieodpowiednie wykończenie podłogi

Jeszcze jakiś czas temu montaż ogrzewania podłogowego niemal zawsze wymuszał zastosowanie płytek ceramicznych. Obecnie opcji jest więcej i możliwe jest położenie poszczególnych rodzajów paneli, a nawet naturalnych desek drewnianych, niemniej trzeba pamiętać o tym, że nie każda podłoga będzie odpowiednia do takiego systemu grzewczego – może się ona niszczyć pod wpływem wahań temperatur, a sama instalacja może nie działać efektywnie. Do ogrzewania podłogowego często wybiera się płytki ceramiczne lub kamienne.

Ogrzewanie podłogowe – frezowanierowkow.pl

Warto pamiętać, że prawidłowo wykonana instalacja ogrzewania podłogowego niesie ze sobą korzyści ekonomiczne, a w pewnym stopniu także zdrowotne. Zawsze należy jednak korzystać z usług profesjonalistów, takich jak firma frezowanierowkow.pl.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.