Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Obuwie w pracy

  • Dodano: 2019-11-18 14:30

Obuwie do pracy powinno być przede wszystkim dopasowane do indywidualnych potrzeb pracownika oraz charakteru jego obowiązków. W niektórych firmach ze względu na specyfikę branżową pracodawca zapewnia obuwie pracownicze. Najczęściej jednak wszystko zależy od osób zatrudnionych i tego, jak dostosują one buty do wykonywanych obowiązków.

Eleganckie obuwie

Eleganckie obuwie wymagane jest przede wszystkim w zawodach, w których eksponuje się nogi ze względu na charakter ubrania bądź ciągły kontakt z klientem. Im większa formalizacja danego stanowiska, tym buty powinny być bardziej wyszukane i wysmakowane. Przede wszystkim powinny być dobrane do reszty stroju, którym przeważnie jest garnitur – w przypadku mężczyzn oraz żakiet i spódnica u kobiet. Eleganckie obuwie dominuje w biurach oraz sklepach z asortymentem powszechnie uznawany za luksusowy. Można się z nim spotkać również w wysokiej klasy salonach fryzjerskich, klubach oraz w kinach.

Obuwie sportowe

Obuwie sportowe charakteryzuje się wygodą i lekkością. Praca wykonywana w nim może przebiegać szybciej i efektywniej. Z tych względów obuwie sportowe spotykane jest w branżach związanych z pracą fizyczną (zwłaszcza na magazynach) oraz w firmach, gdzie nie obowiązuje formalny dress code. Stosowane jest z pragmatycznego punktu widzenia, a więc nie jest związane z żadnym zasadami bądź regulaminami wewnętrznymi. W niektórych zawodach, np. trenera personalnego, jest wręcz wskazane ze względu na specyfikę miejsca pracy.

Obuwie specjalistyczne

Obuwie specjalistyczne najczęściej przyznawane jest pracownikami przez pracodawcę ze względu na specyfikę środowiska, w którym wykonuje się obowiązki. Dotyczy to branży medycznej, budowlanej, a także służb mundurowych. Obuwie specjalistyczne ma przede wszystkim chronić stopy i nogi osoby noszącej przed działaniem substancji niebezpiecznych, zabrudzeniami oraz uszkodzeniami mechanicznymi skóry oraz ciała.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.