Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Nowe miejsce pracy - na co zwrócić uwagę?

  • Dodano: 2019-11-08 11:00

Będąc w nowym miejscu pracy, czy to na rozmowie kwalifikacyjnej, czy pierwszego dnia pracy, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Pozwolą nam one wykreować wizerunek firmy i jej właścicieli, a także pracowników. Będzie to niezwykle pomocne przy wykonywaniu obowiązków bądź w trakcie rozmów towarzyskich z innymi zatrudnionymi.

Charakter pracy

Przede wszystkim będąc w nowym miejscu pracy powinniśmy zwrócić uwagę na charakter pracy. Składa się na niego atmosfera, jaka panuje w danej firmie, podejście do pełnionych obowiązków przez pracowników i właścicieli, a także środowisko pracy. Atmosferę możemy odczytać z twarzy zatrudnionych w danym przedsiębiorstwie osób, sposobu ich wysławiania się, częstotliwości kontaktu z innymi, a także formuł używanych w czasie komunikacji. Warto zwrócić również uwagę na to, jak na obowiązki reaguję pracownicy i w jakich warunkach są one wypełniane.

Wygląd firmy

Przestronne, dobrze oświetlone i nowocześnie wyposażone biura budzą nie tylko podziw, ale są wyróżnikiem wielu ofert pracy. Z kolei ciasne wnętrza mieszkań prywatnych dają do zrozumienia, iż właściciele chcą nieco przyoszczędzić na siedzibie. Największa wizytówką firm jest przede wszystkim ich wygląd zewnętrzny. Budynki molochy z ogromną liczbą dobrze wyposażonych pomieszczeń sugerują, iż mamy do czynienia z koncernem bądź korporacją, która posiada pewne standardy. Jeśli zaś trafiliśmy do niewielkiego lokum, np. kamienicy, w której zorganizowano manufakturę, mamy prawdopodobnie do czynienia z młodą firmą bądź taką, która zbudowana jest na autorytecie właściciela.

Reakcja ludzi z zewnątrz

Podczas wizyt w nowym miejscu pracy warto zwracać uwagę na reakcję ludzi z zewnątrz np. dostawców bądź kurierów. Bywają oni cyklicznie w niektórych przedsiębiorstwach i mają wgląd w specyficzne działy firm. Ich podejście będzie mocno subiektywne, lecz pozwoli nam na oszacowanie tego np. w jaki sposób podchodzi się do nowych pracowników.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.