Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Niewidzialna wycieraczka - co to takiego i jak działa?

  • Dodano: 2018-03-09 09:30

Wielu kierowców narzeka na to, że nawet po umyciu samochodu, bardzo szybko pojawiają się na nim zacieki, przyczepia się kurz i brud. Nawet przy systematycznej pielęgnacji, samochód nie wygląda tak, jakby im na tym zależało. Przede wszystkim, problematyczne okazują się być szyby, ponieważ do nich najszybciej przywiera brud, a poza tym na nich jest on najbardziej widoczny.

Czym jest niewidzialna wycieraczka?

Dla wszystkich takich osób, a także kierowców, którym przeszkadza deszcz, z którym wycieraczki nie dają sobie rady, doskonałym rozwiązaniem jest tak zwana niewidzialna wycieraczka. Co to takiego i w jaki sposób ona działa?

Jest to preparat, który tworzy na szybie powłokę hydrofobową. Sprawia ona, że deszcz skrapla się na szybie i spływa razem z brudem. Najlepiej taka wycieraczka sprawdza się na bocznych szybach, ponieważ są one pionowe. W przypadku szyby przedniej, na pewno wycieraczka zadziała przy dużej prędkości. W przypadku wolniejszej jazdy i stawania na światłach w mieście, konieczne może być już użycie wycieraczek mechanicznych, dla poprawy widoczności podczas jazdy. Większość kierowców jest bardzo zadowolona z działania takiej niewidzialnej wycieraczki i twierdzą oni, że jej efekty mogą utrzymywać się nawet przez kilka miesięcy.

Pomaga utrzymać czystość

Niewidzialną wycieraczkę nakłada się na umyty i czysty samochód. Należy nią bardzo dokładnie wypolerować szyby. Liczy się staranność, ponieważ można pozostawić brzydkie i trudne do usunięcia smugi. Nie trzeba jednak korzystać przy tym z pomocy fachowca, każdy może to zrobić samodzielnie. Sam przetestuj niewidzialną wycieraczkę samochodową. Najlepiej jest wybierać preparaty składające się z dwóch lub trzech składników, ponieważ działają one najlepiej i przynoszą doskonałe efekty. Takie niewidzialne wycieraczki samochodowe są wykorzystywane również na profesjonalnych myjniach samochodowych. Dlatego po wyjechaniu z takiej myjni, szyby na długo pozostają jak nowe i są naprawdę piękne. Koniecznie należy pamiętać o tym, aby dokładnie umyć również same mechaniczne wycieraczki oraz wymienić ich pióra, jeżeli te się zużyły. Brud z wycieraczek może bowiem rozmazać się na całej szybie i wszystkie starania pójdą na marne.

Na pewno niewidzialna wycieraczka znacznie pomaga w utrzymaniu czystości samochodu. Idealnie sprawdza się na dalekich trasach, kiedy rozwija się większe prędkości. Warto stosować taki preparat zawsze po dokładnym umyciu samochodu. Najlepiej, aby szyby były bardzo dobrze oczyszczone, a wręcz wypolerowane. W innym wypadku, brud i kurz mogą roznieść się po całości i stworzyć bardzo nieładne zacieki i mazy. Każdy kierowca będzie na pewno zadowolony po zastosowaniu takiego kosmetyku samochodowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.