Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Naturalne środki łagodzące niepokój

  • Dodano: 2023-02-20 09:15, aktualizacja: 2023-02-22 07:58

Naturalne sposoby łagodzenia lęku - kiedy należy udać się do lekarza. Niepokój jest normalną częścią życia.

 Możesz odczuwać niepokój lub niepewność w sytuacjach stresowych, takich jak egzamin, prezentacja czy spotkanie z nowymi ludźmi. W wielu przypadkach niewielki niepokój od czasu do czasu może być dobrą rzeczą. Pomaga uświadomić sobie potencjalne zagrożenia i motywuje do bycia przygotowanym.

Radzenie sobie z lękiem może być stresujące, ale można go leczyć. Wiele osób z lękiem znajduje ulgę dzięki leczeniu. Niektóre osoby odnoszą korzyść z przyjmowania leków, inne znajdują sukces w stosowaniu naturalnych środków. http://www.topsuplementy.com/co-na-zajady-domowe-sposoby/

Ćwiczenia

Ćwiczenia są dobre nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale także dla zdrowia psychicznego. Chociaż związek ten nie jest dobrze poznany, badania wykazują, że ćwiczenia mogą pomóc złagodzić objawy lęku. Aktywność fizyczna pomaga oderwać myśli od problemów, które Cię dręczą. Powoduje też, że Twoje ciało uwalnia endorfiny, które są naturalnymi hormonami poprawiającymi samopoczucie.

Środki ziołowe

Kilka różnych ziół i suplementów ziołowych może złagodzić objawy lęku, pomagając Ci się zrelaksować i poczuć spokojniej. Niektóre z bardziej znanych odmian to m.in: lawenda, melisa, rumianek, kava. Badania pokazują, że rumianek może pomóc w łagodzeniu objawów uogólnionego zaburzenia lękowego.

Aromaterapia

Wiele zapachów może poprawić Twój nastrój, pomóc Ci się zrelaksować i zmniejszyć niepokój. Możesz użyć dyfuzora, umieścić kilka kropli na bransoletce z koralików lawowych lub zmieszać swój ulubiony zapach z olejkiem nośnym i umieścić na nadgarstku lub szyi. Zapachy, które można stosować w przypadku lęku to m.in: lawenda, grejpfrut, szałwia muszkatołowa, bergamont.

Medytacja

Skupiasz się na usunięciu z umysłu chaotycznych myśli i zastąpieniu ich spokojem. Badania wskazują, że medytacja może pomóc w złagodzeniu objawów lęku, dzięki czemu poczujesz się bardziej swobodnie.

Ćwiczenia głębokiego oddychania

Szybkie i płytkie oddychanie jest częstym objawem lęku. Oddychanie w ten sposób może zwiększyć tętno, przyprawić o zawroty głowy, a nawet zwiększyć ryzyko wystąpienia ataku paniki. Głębokie oddychanie polega na celowym wykonywaniu głębokich i miarowych oddechów w celu przywrócenia normalnego rytmu oddychania, co może pomóc w zmniejszeniu lęku.

Koce z obciążeniem

Ucisk pomaga wprowadzić ciało w "tryb odpoczynku", zmniejszając objawy i przygotowując ciało do odpoczynku. Koce te są dostępne w wielu różnych rozmiarach i o różnej wadze, dzięki czemu możesz znaleźć coś dla siebie topsuplementy.com

Artykuł powstał przy współpracy serwisu domowoo.pl

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.