Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Jakie elektronarzędzia będą niezbędne do pielęgnacji ogródków działkowych?

  • Dodano: 2024-05-28 18:15

Ogródki działkowe oraz grunty rekreacyjne to fenomenalne przestrzenie pozwalające zrelaksować się po codziennych trudach i odpocząć na łonie natury. Jednak, aby zachowały one swoje piękno, niezbędne jest ich odpowiednie wypielęgnowanie. Pomogą w tym nowoczesne elektronarzędzia Makita zasilane akumulatorowo. Zapewniają one wysoką wydajność, a także kompletnie eliminują problem rozwijania dziesiątek metrów plączących się przedłużaczy. Oto trzy najprzydatniejsze sprzęty do pielęgnacji terenów zielonych.

Do koszenia trawy – akumulatorowa kosiarka Makita!

Akumulatorowa kosiarka Makita stanowi doskonały wybór dla osób, które chcą utrzymać swój ogródek działkowy w idealnym stanie. W takich miejscach zazwyczaj trudno o dostęp do prądu – owszem, gdzieś na terenie posesji znajduje się gniazdko elektryczne, jednak często są już do niego podłączone inne urządzenia. W zdecydowanej większości przypadków kontakt znajduje się też w centralnej części działki, dlatego też, chcąc przystrzyc trawnik, niezbędne okazuje się rozwijanie nawet kilku przedłużaczy bębnowych. Rozwiązaniem tych problemów zdecydowanie jest bezprzewodowa kosiarka Makita. Do jej zasilania są wykorzystywane wydajne akumulatory litowo-jonowe, które zapewniają jej moc porównywalną nie tylko ze sprzętami sieciowymi, lecz także z wieloma urządzeniami spalinowymi. To wszystko bez żadnych toksycznych spalin oraz kłopotliwych kabli! Akumulatory zapewniają też kosiarkom Makita możliwość długotrwałej pracy na jednym ładowaniu. Praktycznie eliminuje to konieczność częstego przerywania pracy w celu jego wymiany lub doładowania. W zależności od konkretnego modelu kosiarki Makita, sprzęt może za jednym razem bez większego problemu skosić powierzchnię zieloną dochodzącą do 2Ż300 m2. Kolejną ogromną zaletą akumulatorowych kosiarek Makita jest ich wysoka kultura pracy. Silniki elektryczne są stosunkowo ciche i charakteryzują się relatywnie niskim poziomem wibracji. Dzięki temu praca nimi nie wymaga stosowania ochronników słuchu i powoduje znacznie mniejszy dyskomfort. Co więcej, niektóre z kosiarek Makita zostały wykonane w technologii „Soft No Load”. Jest to specjalny system, który automatycznie redukuje prędkość obrotową silnika i dostosowuje ją do aktualnego obciążenia zespołu tnącego. Dzięki temu urządzenie może pracować jeszcze ciszej podczas regularnego przycinania zadanych trawników lub koszenia murawy o średniej gęstości. Kulturę pracy akumulatorowych kosiarek Makita docenią też wszyscy sąsiedzi. Ciche silniki nie będą zaburzać spokoju osób przebywających na sąsiednich parcelach, pozwalając im w spokoju wypoczywać. Umożliwia to koszenie trawy w dogodnym momencie o praktycznie każdej porze dnia, bez naruszania lokalnego miru, wszędzie tam, gdzie hałas oraz spaliny są uznawane za szczególnie niepożądane. Nie można też zapomnieć o zwrotności oraz ergonomii akumulatorowej kosiarek Makita. Takie sprzęty są stosunkowo lekkie, a także posiadają kółka o dużej średnicy. Znacząco ułatwia to manewrowanie w ciasnych przestrzeniach, zapewniając możliwość precyzyjnego przycinania trawy wokół ścieżek, chodników, budynków oraz wszelkiego rodzaju przeszkód terenowych. Jest to kluczowe w rozbudowanych ogródkach działkowych posiadających dużą ilość ozdobnych krzewów, drzew lub rabatek kwiatowych.

Do estetycznego przycinania źdźbeł – nożyce do trawy Makita!

Nawet najlepsza kosiarka będzie wymagać drobnych poprawek – szczególnie, jeśli chce się uzyskać nienaganny wygląd swojego ogrodu. Pomogą w tym bezprzewodowe nożyce do trawy Makita. Do ich zasilania są wykorzystywane te same akumulatory litowo-jonowe, które można spotkać w kosiarkach japońskiego producenta. Dzięki temu zapewniają niczym nieograniczoną mobilność oraz pełną swobodę pracy. Nożyce do trawy Makita są wyposażone w ostrza tnące wykonane z wysokiej jakości stopów metali. Mogą one być wykorzystywane do precyzyjnego przycinania trawy, żywopłotów lub innych krzewów ozdobnych. Profil elementów tnących nożyc do trawy Makita zapewnia czyste cięcie, tym samym minimalizując ryzyko uszkodzenia łodyg roślinek. Dzięki temu mogą one szybko zregenerować się po zabiegu pielęgnacyjnym, zapewniając trawnikowi lub żywopłotowi piękny, zdrowy wygląd. Nożyce do trawy Makita mogą też pochwalić się niezwykle ergonomicznym designem. Ich rękojeści są wykonane z przyjemnego w dotyku tworzywa sztucznego, które dodatkowo w strategicznych miejscach zostało oblane warstwą antypoślizgowej gumy. Taka konstrukcja zauważalnie zmniejsza zmęczenie operatora, pozwalając na wielogodzinną pracę.

Do nawożenia i walki ze szkodnikami – plecakowy opryskiwacz Makita!

Co prawda strzyżenie trawy oraz krzewów to lwia część zabiegów pielęgnacyjnych, jednak czasami niezbędne będzie dodatkowe nawożenie lub zastosowanie pestycydów. Ich aplikacja przy pomocy aplikatorów z ręcznymi pompami jest kłopotliwa i niezwykle męcząca. Dlatego też zamiast nich warto postawić na nowoczesne plecakowe opryskiwacze Makita. Jest to rozwiązanie, które łączy w sobie wygodę użytkowania z efektywnością, umożliwiając skuteczne nawożenie roślin oraz ochronę przed szkodnikami i chorobami. Opryskiwacz plecakowy Makita został zaprojektowany z myślą o tym, by maksymalnie ułatwić aplikację płynnych preparatów. Posiada on regulowane paski, które równomiernie rozkładają jego ciężar, a także umożliwiają założenie go na plecy. Oprócz tego urządzenie oddaje do dyspozycji swojego operatora pojemny zbiornik na ciecz, a także lancę umożliwiającą precyzyjne rozpylanie środków chemicznych. Płynne nawozy oraz pestycydy są automatycznie podawane pod wysokim ciśnieniem do lancy przez zintegrowaną pompę. Wystarczy tylko podłączyć do opryskiwacza Makita naładowany akumulator, a następnie zalać jego zbiornik odpowiednim preparatem i zabrać się do pracy.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.