Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Jak tanio dojechać z Niemiec do Polski?

  • Dodano: 2024-04-17 10:30

Do Niemiec bardzo wielu Polaków wyjeżdża w celach zarobkowych albo turystycznych. Mimo bliskiego sąsiedztwa, podróż z jednego kraju do drugiego potrafi być czasochłonna, droga i mało komfortowa, dlatego wracając z Niemiec do Polski warto rozważnie wybrać odpowiedni środek transportu.

Dojazd z Niemiec do Polski – jakie są możliwości?

Między Niemcami a Polską jest kilka połączeń kolejowych, ale najczęściej taka podróż będzie się wiązać z co najmniej jedną przesiadką. Pociągi bezpośrednio do Polski odjeżdżają zazwyczaj z Berlina, czyli najpierw trzeba dojechać do tego miasta. W Polsce prawdopodobnie również nie obejdzie się bez przesiadki – pociągi z Niemiec jadą zwykle do Warszawy albo Krakowa, zatrzymując się po drodze tylko w kilku większych miastach. Międzynarodowe pociągi nie należą do najtańszych, wymagają też wcześniejszej rezerwacji, co w okresach wzmożonego ruchu może być problematyczne.

Z samolotami jest dość podobnie. Połączenia lotnicze dotyczą wyłącznie dużych miast, więc chociaż podróż np. między Gdańskiem a Monachium trwa krótko, to doliczając dojazd z małej miejscowości, plus odprawę na lotnisku, robi się nagle 6-7 godzin, a niekiedy nawet więcej. Do tego samoloty są drogie i nie zawsze uda się kupić bilet w ostatniej chwili.

Są jeszcze busy do Niemiec, które realizują również kursy powrotne. Busem da się dojechać nie tylko do dużych miast, więc to wygodne rozwiązanie dla osób podróżujących z małych miejscowości – dokładną trasę można sprawić na stronie wybranego przewoźnika. Busy jeżdżą codziennie, także w niedziele i święta, ale rozkład jazdy może być wtedy inny niż w dni powszednie.

Jak zarezerwować miejsce w busie z Niemiec do Polski?

Najwygodniej zrobić to przez internet, korzystając np. ze strony https://www.niemcy.busy.travel/busy_do_polski. Wyszukiwarka pokazuje połączenia między niemieckimi i polskimi miastami oraz godziny regularnych kursów, prócz tego jest opcja zamówienia przejazdu w wybranym przez siebie terminie. Osoby, które chcą dojechać prosto na miejsce, mogą skorzystać z usługi „door-to-door” – bus podjeżdża pod wskazany adres i zawozi pod sam dom, nie trzeba więc nawet iść na przystanek. Szczegóły takiej podróży ustalane są z klientem indywidualnie.

Busy są zwykle sporo tańsze od pociągów i samolotów, ale oprócz ceny warto jeszcze sprawdzić inne kwestie związane z podróżą, jak standard pojazdu, kompetencje kierowcy, ilość przystanków po drodze, dopuszczalną pojemność bagażu. Za bilet na busa można zapłacić online lub na miejscu, przed odjazdem.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.