Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Gdzie na majówkę? Beskid Sądecki to strzał w dziesiątkę

  • Dodano: 2024-03-20 09:30

Wiosna już zagląda do okien, a to znak, że czas pomyśleć o weekendzie majowym. W tym roku jest on wyjątkowo długi i może potrwać aż tydzień, o ile dobrze gospodaruje się urlopem. I jak tu nie skorzystać z takiej okazji na wiosenny wypoczynek? Po zimowych miesiącach idealnym pomysłem jest aktywny wypoczynek. Gdzie? Oczywiście w górach, a najlepiej w Beskidzie Sądeckim.

Wiosna w Beskidzie Sądeckim – szlaki dla każdego

W górach wiosna przychodzi zawsze nieco później niż w innych częściach kraju, ale początek maja to czas, kiedy lasy i łąki w Beskidach pokrywają się już świeżą, intensywną zielenią. Takie widoki zachęcają do wędrówek, a w Beskidzie Sądeckim możliwości ku temu nie brakuje. Położone nad Popradem Pasmo Jaworzyny Krynickiej, u podnóża którego leży wypoczynkowa, kameralna miejscowość Muszyna, słynie z malowniczości oraz wspaniałych widoków na Tatry, jakie można stąd podziwiać. Wiosną ich szczyty są wciąż pokryte śniegiem, co tworzy wspaniałe obrazy w połączeniu z zielenią lasów i łąk pokrywających niższe góry.

Wybierając wiosenny wypoczynek w Muszynie, można wybierać zarówno spośród szlaków łatwych, które pokonają nawet dzieci, jak i bardziej wymagających, odpowiednich na wielogodzinne wędrówki. Doskonałym pomysłem jest podjechanie do Czarnego Potoku koło Krynicy i wjechanie na Jaworzynę Krynicką kolejką gondolową, by zaoszczędzić żmudnego podejścia. Wędrówka do Muszyny od górnej stacji kolejki będzie znacznie mniej uciążliwa, a zapewni wspaniałe widoki. Z Muszyny można wybrać się też na prostą wycieczkę do Bacówki nad Wierchomlą, skąd roztacza się wspaniały widok na Tatry. To oczywiście nie jedyne propozycje, bo miejsc do wycieczek nie brakuje. Są wśród nich choćby Malnik z wieżą widokową, unikalny Las Lipowy Obrożyska, jeziorko osuwiskowe Czarna Młaka, mofeta w Jastrzębiku czy malownicze Ogrody Sensoryczne w Muszynie.

Muszyna – idealne miejsce na wiosenny wypoczynek

Wiosenny wypoczynek w Muszynie to także możliwość poznania historii tej niezwykłej miejscowości i uzdrowiska. Istniejące od średniowiecza miasteczko, nad którym górują ruiny zamku, kryje mnóstwo ciekawych miejsc. Wybranie go jako bazy wypadowej pozwala nie tylko ruszać na szlaki, ale też korzystać z oferty na miejscu. Góralska gościnność mieszkańców Muszyny znana jest szeroko. Pensjonat Klimek, w którym noclegi można zarezerwować przez stronę pensjonatklimek.pl, znany jest z wysokiej jakości usług i tradycyjnej gościnności. W pakietach wiosennych Relaks w Beskidach w  w cenie wliczone jest: strefa relaksu na wyłączność: uspokajająca biosauna, dobroczynna terapia lodem, podgrzewana leżanka i egzotyczny natrysk wodny przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej.

Aktywne spędzanie czasu w Muszynie oraz zwiedzanie miasteczka i jego okolic dają możliwość poznawania regionu o wielokulturowych tradycjach. Przejawem tego są nie tylko znajdujące się w okolicy cerkwie i stare łemkowskie cmentarze, ale też tradycje kulinarne. Do łemkowskiej kuchni sięga restauracja Strakija (https://www.pensjonatklimek.pl/smaki/restauracja-strakija), a tradycyjny posiłek to udane zwieńczenie dnia na szlaku. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.