Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Za nami weekend pełen atrakcji w Wodzisławiu Śląskim. Zobacz, co się działo!

  • Dodano: 2023-05-30 06:00, aktualizacja: 2023-05-29 20:30

Miniony weekend wodzisławianie zapamiętają na długo. W sobotę i niedzielę, 27 i 28 maja br. oficjalnie rozpoczęliśmy sezon letnich imprez, a otworzyły je kolejno zawody "Biathlon dla Każdego", Piknik Rodzinny z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego oraz Holi Święto Kolorów.

Oba wydarzenia odbyły się w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza".

Wspaniały weekend, pełen słońca i pozytywnej energii rozpoczął się w sobotni poranek zawodami "Biathlonu dla Każdego". Uczestnikom w zmaganiach towarzyszyli wicemistrz olimpijski Tomasz Sikora oraz wicemistrzyni świata Weronika Nowakowska. 

Tuż po tym sportowym wydarzeniu punktualnie o godz. 13:30 rozpoczął się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Impreza, podczas której wiele się działo dostarczyła wodzisławianom sporą dawkę dobrych emocji. Wydarzenie rozpoczęło się od pierwszych Wodzisławskich Zawodów Hobby Horse, w których udział wzięło niemal 100 dzieci. Rywalizowały one w trzech kategoriach: skoki, pony games oraz ujeżdżenie z muzyką. Na każdego uczestnika czekał pakiet startowy, a po zakończeniu zawodów pamiątkowy medal, natomiast na zwycięzców wyjątkowe nagrody. DM Drogerie Markt Polska, Elektro-Zone oraz Dobrovit to dzięki tym firmom nagrody dla naszych laureatów uzupełnione zostały o dodatkowe upominki. Tej rywalizacji towarzyszyła także przejażdżka żywymi końmi. 

Nie była to jednak jedyna atrakcja w trakcie tego wydarzenia

Popularnością cieszyło się stoisko dla maluchów Wodzisławskiego Centrum Kultury, gdzie najmłodsi wraz ze swoimi rodzicami mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych czy zagrać w gumę oraz strefa gier XXL. Drewniane gry tj. kółko i krzyżyk, bierki czy kulki wykonała firma Mały Drewniany Domek, czyli autorzy instalacji Wodzisławskich Skrzatów. 

W pikniku wzięli udział także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, którzy prezentowali m.in. elementy munduru i wóz policyjny. Ponadto każdy chętny mógł wsiąść do wozu strażackiego oraz zobaczyć, jakim sprzętem dysponują strażacy z OSP Zawada oraz pooglądać wnętrze karetki ratowników medycznych z firmy Firemed. 

Nie mogło zabraknąć również dmuchańca, stoisk z zabawkami, strefy gier z dzieciństwa, którą przygotowało stowarzyszenie Happy Gry i My oraz strefy gastronomicznej, gdzie do kupienia była pyszna grochówka, ciasta przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Zawady czy pączki z wodzisławskiego Przystanku Pączkarnia.

W niedzielę w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" królowały kolory. To wszystko za sprawą Holi Święta Kolorów, które zawitało do Wodzisławia Śląskiego. Na uczestników czekało aż dziewięć kolorów proszków, kolorowa fala wyrzutów oraz DJ, który zadbał o dobrą atmosferę. Wydarzenie przyciągnęło sporo młodzieży, choć nie tylko. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 15:00 i trwało do godz. 18:00.

Za nami weekend pełen atrakcji w Wodzisławiu Śląskim. Zobacz, co się działo! / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również