Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Za nami "Piknik przedsiębiorczości"

  • Dodano: 2023-08-28 11:30

26 sierpnia br. odbyła się szósta impreza w ramach cyklu wydarzeń "Dziewięć dzielnic, jedno miasto". Tym razem spotkaliśmy się w dzielnicy Jedłownik Szyb na "Pikniku przedsiębiorczości".

Moc atrakcji dla małych i duży 

Na uczestników wydarzenia czekały liczne atrakcje. Manufaktura rybnickich lodów rzemieślniczych przeprowadziła eksperymenty z ciekłym azotem. Atrakcja zafascynowała nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Firma POL-EKO przygotowała szereg warsztatów ekologicznych, m.in. uczestnicy wydarzenia mieli okazję dowiedzieć się co nieco o segregacji odpadów oraz zasadzić roślinkę. Zainteresowaniem cieszył się eksperyment z automatycznym, samodzielnym dmuchaniem balonu. Osoba, która brała udział w tym doświadczeniu, mogła zdecydować, czy balon ma zostać zniszczony, czy nie.

Stowarzyszenie "Razem na Szybiku" poprowadziło zajęcia z tworzenia biżuterii oraz przygotowało zagadki z szyframi i symbolami, w stylu "Escape room".

Mnóstwo pokazów i warsztatów 

Filia Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Rybniku przedstawiła ofertę uczelni, zaś firma Oriflame opowiadała z pasją o kosmetykach. Stolarze z firmy "Strzałka" pokazali kunszt swojej pracy. Uczyli, jak poprawnie wykonać heblowanie drewna. Ponadto zrealizowali krótki, ale jakże fantastyczny pokaz, w którego trakcie wykonali taboret.


Źródło: Urząd Miasta Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również