Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wyprawa do świata polimerów. Zapisz się na familijne warsztaty

  • Dodano: 2023-07-17 12:00

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim przygotowało wyjątkowo interesującą wyprawę do świata polimerów. Czym są, gdzie spotykamy je na co dzień i wreszcie jakie mają zastosowanie? Będziecie mogli to sprawdzić w najbliższy piątek, 21 lipca br.

Warsztaty z naukowcem 

O świecie polimerów, podczas spotkania w Pałacu Dietrichsteinów opowie mgr inż. Jacek Mamos z Zakładu Badań Mechanicznych i Inżynierii Materiałowej Politechniki Gliwickiej. Naukowiec należy do zespołu, którego zadaniem jest m.in. tworzenie nowych materiałów, mających bardzo konkretne zastosowanie.

Podczas Wakacyjnych Warsztatów Familijnych poznacie najnowsze technologie, zgodnie z którymi wytwarzane są różnego rodzaju materiały. Dotkniecie cienkiej i delikatnej nici, z której produkuje się kamizelki kuloodporne. Sprawdzicie, z czego robi się biodegradowalne doniczki i jak można je wykorzystać. Podczas spotkania specjalista nie tylko opowie, ale również pokaże, jak samodzielnie sprawdzić, gdzie polimery występują na co dzień i jakie jest ich zastosowanie.

Familijne zajęcia 

W Warsztatach Familijnych udział mogą wziąć dzieci razem z rodzicami lub opiekunami. Wspólnie przeprowadzą doświadczenia i poszukają odpowiedzi na trudne pytania. Warszaty odbędą się w piątek, 21 lipca o godz. 17:00 do Pałacu Dietrichsteinów. Wstęp bezpłatny. Rezerwacja miejsc dla 2 osób (rodzic + dziecko) 

Wyprawa do świata polimerów. Zapisz się na familijne warsztaty  / fot. Urząd Miasta Wodzisław Śląski


Źródło: Urząd Miasta Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również