Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisław Śląski: Jechał traktorem i gubił węgiel!

  • Dodano: 2023-05-02 06:30, aktualizacja: 2023-05-01 20:40

Mundurowi z wodzisławskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego traktorem. Mężczyzna przewoził na przyczepie węgiel. Nie zabezpieczył go jednak prawidłowo i węgiel sypał się na jezdnię.

Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego traktorem. Mężczyzna jechał ulicą Jastrzębską w Wodzisławiu Śląskim. Z jego przyczepy wysypywał się na jezdnię węgiel. Traktorzysta nie zabezpieczył przewożonego ładunku przed przemieszczeniem się, za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 złotych.

Przewoźnik zobowiązany jest do posiadania odpowiedniego sprzętu, który pozwoli mu prawidłowo zabezpieczyć przewożone towary. Brak zabezpieczenia ładunku lub nieodpowiedni sposób jego zabezpieczenia przed przemieszczeniem się wiąże się z grzywną nawet do 3000 złotych.

Pamiętajmy!

Bezpieczeństwo na drodze zależy od wielu czynników i wszystkim uczestnikom ruchu drogowego powinno zależeć na tym, aby na drodze było bezpiecznie. Wspólnie dbajmy o to, aby na drodze było bezpiecznie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również