Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Święto Policji w wodzisławskim garnizonie już za nami

  • Dodano: 2023-07-21 13:15

W Pałacu Dietrichsteinów odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, inspektor Marek Nowakowski, w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim młodszego inspektora Wiesława Dryji wręczył policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Ceremonia była również okazją do wyróżnienia i odznaczenia najbardziej zasłużonych.

Powitanie przybyłych gości 

Wczoraj (20 lipca) w Pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim odbyła się uroczysta zbiórka wodzisławskich policjantów z okazji Święta Policji. Punktualnie o godzinie 13 rozpoczęło się najważniejsze dla mundurowych wydarzenie w roku. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektorowi Markowi Nowakowskiemu przez dowódcę uroczystości nadkomisarza Artura Szweda. Następnie Pan Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim, młodszy inspektor Wiesław Dryja przywitał zaproszonych gości, wśród których znaleźli się Poseł na Sejm RP Pani Teresa Glenc, Poseł na Sejm RP Pan Adam Gawęda, Poseł na Sejm RP Pan Krzysztof Gadowski, Starosta Wodzisławski Pan Leszek Bizoń, Przewodniczący Rady Powiatu Wodzisławskiego Pan Adam Krzyżak, Zastępca Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego Pani Izabela Kalinowska, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Dezyderiusz Szwagrzak, burmistrzowie miast i wójtowie gmin powiatu wodzisławskiego, Prezes Sądu Rejonowego w Wodzisławiu Śląskim Pan Dawid Kopczyński, Prokurator Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Pan Marcin Felsztyński, Zastępca Prokuratora Rejonowego w Wodzisławiu Śląskim Pan Rafał Figura, Pan Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim starszy brygadier Marek Misiura oraz jego Zastępca, starszy brygadier Rafał Adamczyk, Komendanci Straży Miejskiej w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach, przedstawiciel Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach Pan Adam Stedin wraz z kadetami klasy mundurowej, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej Pani Barbara Orzechowska, Dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury Pani Katarzyna Rokowska - Szyroki, menadżer Pałacu Dietrichsteinów Pani Hanna Blokesz- Bacza, ksiądz prałat Bogusław Płonka oraz przedstawicielka biura Senator RP Pani Ewy Gawędy.

Podziękowania i życzenia dla zgromadzonych funkcjonariuszy

Pan Komendant przywitał również Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu Zdroju Pana podinspektora Tomasza Hynek oraz byłego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinspektora w stanie spoczynku Pana Krzysztofa Justyńskiego i byłego Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim Pana inspektora w stanie spoczynku Jarosława Grudzińskiego. Komendant Powiatowy serdecznie przywitał również rodziny naszych policjantów i pracowników. Następnie szef wodzisławskich policjantów podziękował policjantom i pracownikom cywilnym za zaangażowanie w codzienną służbę i pracę. Specjalne podziękowania skierował do rodzin policjantów, dziękując za wyrozumiałość i ich wsparcie. Komendant podziękował samorządowcom oraz przedstawicielom instytucji za wzorową współpracę, zrozumienie potrzeb i wsparcie, również te finansowe, na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Na koniec pogratulował wszystkim mianowanym i wyróżnionym. Dzisiejsza uroczystość była okazją do wyróżnienia osób, które w szczególny sposób współpracują z Komendą Powiatową Policji w Wodzisławiu Śląskim. Decyzjami Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o nadaniu medalu za zasługi dla Policji, brązowymi medalami odznaczeni zostali: Starosta Wodzisławski, Pan Leszek Bizoń oraz Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim, Pan starszy brygadier Marek Misiura. Medale wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, inspektor Marek Nowakowski, w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim młodszego inspektora Wiesława Dryji.

Część okolicznościowa - nominacje 

Następnie odbyło się wręczenie mundurowym aktów mianowania na wyższy stopień policyjny przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, inspektora Marka Nowakowskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim młodszego inspektora Wiesława Dryję. W tym roku awans na wyższy stopień policyjny otrzymało 77 funkcjonariuszy. 

Kolejno listy gratulacyjne odebrali Pracownicy Korpusu Służby Cywilnej oraz pracownicy Policji wodzisławskiej jednostki. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim, młodszy inspektor Wiesław Dryja wraz z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim nadkomisarzem Adamem Marekwicą wręczyli podziękowanie dla Prokuratora Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, Pana Marcina Felsztyńskiego, który w latach 2016-2023 pełnił funkcję Prokuratora Rejonowego w Wodzisławiu Śląskim. 

Przemówienia honorowych gości 

Następnie nadszedł czas na przemówienia honorowych gości, na gratulacje i życzenia. Głos zabrał również Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Wodzisławiu Śląskim, komisarz Andrzej Oleś. Jako ostatni zabrał głos Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, inspektor Marek Nowakowski, który podziękował funkcjonariuszom wodzisławskiego garnizonu za trud wkładany w codzienną służbę i zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Dodał, iż powiat wodzisławski jest jednym z bezpieczniejszych powiatów w całym województwie śląskim, co jest zasługą ogromnego zaangażowania pełniących służbę w tej jednostce policjantów. Złożył też gratulacje wszystkim wyróżnionym policjantom i pracownikom. Uroczystość zakończyła się złożeniem przez dowódcę uroczystości meldunku.

Święto Policji w wodzisławskim garnizonie już za nami / fot. Śląska.POLICJA.pl


Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również