Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Świeć przykładem: wyłączaj nieużywany sprzęt z kontaktu

  • Dodano: 2022-11-30 07:00, aktualizacja: 2022-11-29 21:04

Jednym z najczęściej popełnianych przez nas błędów jest niewyłączanie nieużywanego sprzętu z kontaktu. Ile razy zdarzyło Wam się naładować telefon, a po odłączeniu go z ładowarki, małe urządzenie pozostawić w gniazdku?

Prosty sposób na oszczędzanie

Wydaje nam się, że kiedy odłączamy sprzęt od ładowarki, jednocześnie pozostawiamy go nadal w kontakcie nie pobiera ona już prądu. Nic bardziej mylnego. Zapoznaj się z piątą zasadą oszczędzania prądu w gospodarstwie domowym.

Należy pamiętać, że nie wyłączając urządzeń z kontaktu, odczujemy to nie tylko w portfelach. Wspomniana sprawa jest niezwykle istotna dla naszego bezpieczeństwa. Ładowarka do telefonu dziennie jest w stanie pobrać od 0,3 W do aż 1,2 W. Podłączona ładowarka do prądu, kiedy nie ładuje telefonu, nadal pobiera energię. Nie są to jednak duże ilości. Mimo to, gdy w domu czy mieszkaniu mamy kilka ładowarek pozostawionych w gniazdkach oraz dodając do tego inne urządzenia działające w trybie czuwania, zdecydowanie wpływa to na nasze rachunki za prąd.

O kampanii

Kampania informacyjna "Świeć przykładem. Przełącz się na oszczędzanie" jest odpowiedzią na kryzys energetyczny wywołany m.in. kosztami zakupu uprawnień do emisji dwutlenku węgla, wysoką ceną surowców, co prowadzi do coraz wyższych kosztów prądu oraz trudną sytuacją geopolityczną. Wspomniane okoliczności mocno wpływają na rachunki za energię elektryczną, które poważnie obciążają domowe budżety. Obecne realia zwiększają świadomość mieszkańców na temat praktycznego wykorzystywania energii elektrycznej.

Celem kampanii jest kształtowanie prawidłowych postaw i utrwalanie nawyków wśród wodzisławian, dotyczących racjonalnego gospodarowania energią cieplną i elektryczną w ich gospodarstwach domowym, miejscach pracy i nauki.

Rachunki za prąd są podstawowym wydatkiem każdego gospodarstwa domowego. W związku z wysokimi cenami energii elektrycznej coraz więcej osób szuka oszczędności. W obecnej sytuacji trudno uniknąć drastycznych podwyżek, które zapewne odczuje każdy z nas i będą one obciążeniem dla naszych portfeli. Dlatego warto szukać oszczędności również samodzielnie.

W ramach kampanii miasto podejmie szereg działań, które skutecznie pomogą mieszkańcom poprzez niewielkie zmiany codziennych zwyczajów zaoszczędzić pieniądze, a także przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczania środowiska.

Powyższa kampanii informacyjnej realizowana jest przez miasto Wodzisław Śląski.

Świeć przykładem: wyłączaj nieużywany sprzęt z kontaktu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również