Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Medale dla zawodników z powiatu wodzisławskiego! Sukces podczas Mistrzostw Polski Ju-Jitsu

  • Dodano: 2022-11-28 14:15

26 listopada w Katowicach odbyły się otwarte Mistrzostwa Polski w Ju-Jitsu Sportowym. Łącznie w zawodach wzięło udział prawie 790 zawodników z całej Polski. Zawody trwały cały dzień, a podział był na kategorie wagowe bez podziału na pasy aby wyłonić mistrzów Polski w danej kategorii wagowej. Przez co każdy zawodnik musiał stoczyć wiele walk alby dojść do finału.

W zawodach tych wystartowała nasza drużyna KS Stein Brasilian Ju-Jitsu team z Rydułtów powiat Wodzisławski. W tym zawodnicy mieszkający między innymi w Raciborzu, Rybniku Jak i Rydułtowach. Z naszej drużyny wystartowało 6 zawodników, wygrywając łącznie 4 medale w tym jeden złoty, dwa srebrne i brązowy.

Nasi wygrani

I tak trener Rydułtowskiego klubu Krystian Stein zajął pierwsze miejsce zostając mistrzem Polski w kategorii Ne Waza Masters Men – 94 kg wygrywając wszystkie walki przed czasem zmuszając przeciwników do poddania, żadna z jego walk nie trwała dłużej niż 1,5 minuty. Srebrny medal wygrał Bartosz Lipka w kategorii U16 wygrywając 3 walki przez poddania, przegrywając jedynie jedną finałową walkę. Kolejny srebrny medal wygrał Ksawery Kocur również wygrywając 2 walki. Brązowy medal do Rydułtów przywiózł Przemysław Gajdowicz walcząc 4 walki z czego 2 wygrane. Dwóch zawodników w tym Szymon Niestrój oraz Mateusz Brzoza zawalczyli piękne walki zajmując ostatecznie 5 miejsce.

Tym samym Drużyna KS Stein Brasilian Ju-Jitsu team Rydułtowy w przeciągu jednego miesiąca przywozi aż 11 medali z bardzo prestiżowych zawodów Brazylijskiego Ju-Jitsu oraz Ju-Jitsu Sportowego. 7 Medali wygraliśmy w mistrzostwach europy na początku listopada 2022. Teraz 4 medale na Mistrzostwach Polski. Tym samym chcielibyśmy pogratulować wszystkim zawodnikom wygranych medali oraz trenerowi za dobre przygotowanie zawodników do walk.

Warto również wspomnieć że klub istnieje w Rydułtowach od zaledwie 3 lat, oraz prężnie się rozwija, ma w swojej ofercie między innymi zajęcia dla dzieci młodszych od 5 roku życia, zajęcia dla dzieci 9-11 lat, 12-15 lat oraz młodzieży i dorosłych. W klubie tym znajdziecie również zajęcia samoobrony dla Kobiet, zajęcia Brazylijskiego Ju-Jitsu oraz MMA. Klub zaprasza również na zajęcia indywidualne jak i zajęcia dla małych grup zorganizowanych.

Medale dla zawodników z powiatu wodzisławskiego! Sukces podczas Mistrzostw Polski Ju-Jitsu / fot. Krystian Stein

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również