Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Złamał sądowy zakaz zbliżania się. Tymczasowy areszt dla domowego oprawcy

  • Dodano: 2022-11-30 06:30, aktualizacja: 2022-11-29 21:00

40-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego złamał sądowy zakaz zbliżania się do swojej żony. Mężczyzna groził jej nożem i przetrzymywał w domu, wbrew jej woli. Na wniosek wodzisławskich śledczych i prokuratora, został on tymczasowo aresztowany.

Sprawiedliwość dopadła oprawcę

Mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego zlekceważył sądowy zakaz zbliżania się  i kontaktowania ze swoją żoną. Mężczyzna fizyczne i psychiczne znęcał się nad nią, za co miał orzeczone przez sąd środki karne, do których się jednak nie stosował. Domowy oprawca, wbrew woli kobiety, przetrzymywał ją w domu, pozbawiając wolności przez kilka godzin. Ponadto groził, że ją zabije, trzymając w ręku nóż. Kobieta zgłosiła się do policjantów i została przesłuchana. Na podstawie jej zeznań 40-latek został zatrzymany. Na wniosek wodzisławskich śledczych oraz prokuratora, sąd postanowił go tymczasowo aresztować na 3 miesiące.

40-latek odpowie za złamanie sądowego zakazu zbliżania się i kontaktowania z żoną, za grożenie jej śmiercią i pozbawienie wolności. Za to wszystko grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również