Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Strażnicy pomagają osobom bezdomnym

  • Dodano: 2014-01-28 12:00

Zima jest najgorszą porą roku dla bezdomnych. Jak co roku, gdy temperatury spadną poniżej zera funkcjonariusze Straży Miejskiej kontrolują potencjalne miejsca przebywania bezdomnych. Interesują się ich losem i sprawdzają, czy nie potrzebują jakiejś pomocy. Dla wszystkich jest oczywiste, że niskie temperatury, dla osób słabych i wyziębionych mogą spowodować zamarznięcie.

- Odwiedzamy wszystkie miejsca znane nam, jako ewentualne miejsca przebywania osób niepełnosprawnych. Ostatni patrol miałem okazję wykonywać w godzinach popołudniowych. Wtedy jest większa szansa, że uda nam się znaleźć wszystkie osoby i sprawdzić, czy nie potrzebują pomocy – mówi Jacek Świder, inspektor Straży Miejskiej.

Doświadczeni funkcjonariusze Straży Miejskiej doskonale orientują się gdzie można zastać osoby bezdomne. W mieście jest kilka takich punktów, głównie pustostany.

– Kilka dni temu kontrolę rozpoczęliśmy od ul. Arendarskiej. Okazało się, że jeden mężczyzna przebywał w szalecie miejskim. Oczywiście natychmiast przewieźliśmy go do schroniska na ul. Marklowickiej – dodaje inspektor Świder.

Niestety udaniem się do noclegowni nie byli zainteresowani pozostali bezdomni pomieszkujący w wodzisławskich pustostanach. Twierdzą oni, że nie potrzebują żadnej pomocy, wręcz nie życzą sobie nachodzenia ich. Często zeznają, że są w posiadaniu opału i żywności. Część z nich otrzymuje systematycznie rentę lub zasiłek z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

- My znamy naszych lokalnych bezdomnych. W naszym mieście jest ich kilkunastu. Oni często zmieniają swoje miejsca pobytu, tak więc ciężko ich zlokalizować – dodaje funkcjonariusz Straży Miejskiej.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.