Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Starówka w nowym wydaniu. Koncepcja zmian w Wodzisławiu Śląskim

  • Dodano: 2024-03-12 14:15

Wodzisławska starówka pamięta odległe stulecia. Wodzisławska starówka ma średniowieczny układ niczym ta w Krakowie. Wodzisławska starówka składa się z wielu urokliwych miejsc i zabytkowych obiektów. Wodzisławska starówka stanowi wizytówkę miasta. Wodzisławska starówka jest wyjątkowym skarbem nas wszystkich. O takie skarby bez wątpienia należy dbać. Właśnie dlatego opracowana została „Starówka w nowym wydaniu. Koncepcja zmian w samym sercu Wodzisławia Śląskiego”.

Zmiany na wodzisławskiej Starówce

Koncepcja to zbiór ciekawych, aktualnych, wartych rozważenia lub już wdrażanych w życie propozycji, idei, planów odnoszących się do wybranych lokalizacji na wodzisławskiej starówce i do różnych aspektów jej dotyczących. Mowa tu o staromiejskim rynku, zmianach w ciągu ulicy ks. płk. Wilhelma Kubsza, czyli utworzeniu deptaka i woonerfu, miniwoonerfach w ramach uliczek Starego Miasta, graniczącym z ulicą Kubsza skwerze w Parku Zamkowym, konceptach Młodego Miasta, Systemu Informacji Miejskiej oraz o wydarzeniach w obrębie starówki.

Koncepcja ta w poszczególnych obszarach mogłaby w przyszłości posłużyć projektantom rysującym konkretne i przydatne zmiany na Starym Mieście. Zmiany, które pozwoliłyby na uczynienie naszej starówki jeszcze piękniejszą i bardziej klimatyczną, atrakcyjniejszą dla mieszkańców i turystów, a przez to częściej chwaloną i odwiedzaną, a także bardziej funkcjonalną.

Starówka w nowym wydaniu. Koncepcja zmian w Wodzisławiu Śląskim / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również