Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Pszowie

  • Dodano: 2018-11-15 12:30

Śledczy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Pszowie.

Kierujący samochodem ciężarowym podczas wyprzedzania potrącił rowerzystę. Mimo wysiłków lekarzy, 68-latka nie udało się uratować. Na miejscu pracowali policjanci i biegły z zakresu ruchu drogowego.

Wczoraj, około godziny 10.00 mundurowi z wodzisławskiej drogówki zostali wezwani na miejsce potrącenia rowerzysty. Po dotarciu na ulicę Traugutta w Pszowie, na miejscu pracowała już straż pożarna. Jak wstępnie ustalono, kierujący samochodem ciężarowym marki Man jadąc ulicą Traugutta w kierunku ulicy Pszowskiej będąc na skrzyżowaniu, zaczął wyprzedzać rowerzystę. W wyniku nie zachowania szczególnej ostrożności i bezpiecznej odległości doszło do kontaktu między pojazdami. Kierujący rowerem stracił panowanie nad rowerem i upadł na jezdnię. Niestety obrażenia jakie odniósł 68-latek okazały się zbyt poważne. Lekarzom nie udało się go uratować. Na miejsce zdarzenia wezwano grupę dochodzeniowo-śledczą i prokuratora. Zarządzono wykonanie sekcji zwłok.

Oględziny miejsca zdarzenia wykonał także biegły z zakresu ruchu drogowego i mechaniki samochodowej. 50-letni kierujący ciężarówką był trzeźwy. Wodzisławscy śledczy będą wyjaśniać dokładne przyczyny i okoliczności tej tragedii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.