Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

  • Dodano: 2021-11-15 07:00, aktualizacja: 2021-11-14 20:34

W Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim odbyło się uroczyste ślubowanie 7 nowych policjantów.

Uroczyste ślubowanie 7 nowo przyjętych policjantów przyjął wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim podinsp. Wiesław Dryja. Następnie, każdemu z policjantów wręczył akt ślubowania i pogratulował wyboru zawodu. Komendant wodzisławskich policjantów życzył każdemu z nich powodzenia i satysfakcji w przyszłej służbie. Mundurowi trafią wkrótce do szkoły Policji, gdzie odbędą kilkumiesięczny kurs podstawowy. Po zdaniu egzaminu końcowego przejdą tzw. adaptację zawodową, czyli praktykę w oddziale prewencji, po ukończeniu której czeka na nich wymagająca, ale ciekawa i dająca wiele satysfakcji praca. Nowi stróże prawa zasilą szeregi wodzisławskich jednostek Policji.

Początek służby

Służba w Policji jest bardzo zróżnicowana i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zakres obowiązków jest odmienny dla stanowisk poszczególnych wydziałów. Co innego będzie należało do codziennych zadań policjantów z wydziału prewencji, ruchu drogowego, dochodzeniowo-śledczego albo kryminalnego. Służba jest często określana jako wyjątkowa profesja dla wyjątkowych ludzi. Dla mundurowych to także niecodzienne wyzwania i sytuacje, w których można się wykazać i zrobić coś pożytecznego dla potrzebujących – nierzadko ochronić ludzkie zdrowie lub życie.

Zanim jednak podejmie się decyzję wstąpieniu w szeregi Policji, warto dokładnie poznać zasady obowiązujące przy rekrutacji. Na każdym etapie naboru przyszły policjant może liczyć na profesjonalną pomoc pracowników Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, ul. Kokoszycka 180B, tel. 47 85 552 18, 47 85 552 19, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.

W tym roku już po raz czwarty raz nowi policjanci wypowiadali słowa roty. Dotychczas wodzisławską jednostkę zasiliło łącznie 16 nowych policjantów. Ostatni nabór w tym roku rozpocznie się 30 grudnia 2021 roku. Zachęca się do wstąpienia w nasze szeregi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również