Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Skorzystaj ze stacji naprawczej na Baszcie

  • Dodano: 2022-10-05 06:15, aktualizacja: 2022-10-04 18:09

Przy Baszcie Rycerskiej stanęła stacja naprawcza, która umożliwi każdemu bezpłatne zreperowanie roweru, hulajnogi czy deskorolki.

Jest to praktyczne rozwiązanie, które pozwoli szybko zareagować w razie niespodziewanej awarii. Urządzenie pojawiło się na Grodzisku w ramach zadania pn. "Rowerowa Pierwsza Pomoc - plenerowe stacje naprawcze w każdej gminie Subregionu Zachodniego”.

Stacje naprawcze gotowe

Podczas III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego wyłoniono zadania do realizacji na rok 2022. Wśród nich znalazł się projekt obywatelski pn. "Rowerowa Pierwsza Pomoc - plenerowe stacje naprawcze w każdej gminie Subregionu Zachodniego", który w życie wciela Związek Subregionu Zachodniego z siedzibą w Rybniku. Celem projektu jest ulokowanie na terenie Krainy Górnej Odry - 30 samoobsługowych stacji naprawczych dla rowerów.

Stacja naprawcza pozwala na samodzielne pompowanie opon, ponadto zawiera niezbędne narzędzia do naprawy. Konstrukcja urządzenia pozwala, w razie niespodziewanych awarii na umieszczenie roweru na wsporniku. Stacja wyposażona jest w szynę z gwintami, pompkę z wężykiem i adapterem na wszystkie rodzaje zaworów rowerowych, łyżkę do opon, zestaw imbusów w rękojeści, klucze i wkrętaki.

Skorzystaj ze stacji naprawczej na Baszcie / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również