Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Skorzystaj z bezpłatnej mammografii

  • Dodano: 2020-08-06 09:15

20 sierpnia br. w godzinach od 8:00 do 12:00, obok Stadionu Miejskiego (ul. Bogumińska 8, Wodzisław Śląski) będzie okazja do skorzystania z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentek oraz personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem środków ostrożności – tak w zakresie wyposażenia w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi. Organizatorzy proszą zainteresowane badaniem pacjentki o przybycie w maseczkach ochronnych lub przyłbicach.

W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy panie,  co zapewni możliwość utrzymania dystansu 2 metrów. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą pacjentkom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji będą także środki do dezynfekcji rąk.

Kto może poddać się badaniu?

W badaniu mogą wziąć udział panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Niezbędna jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie http://www.mammo.pl/formularz.

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym pacjentki proszone są o przygotowanie dowodu osobistego. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Przypominamy, że badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania, a tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Z tego powodu zachęcamy wszystkie panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie, o skorzystanie z okazji na wykonanie bezpłatnego badania.

Za akcję odpowiada firma Lux Med Diagnostyka z Warszawy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również