Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Sezon motocyklowy rozpoczęty. Uważaj na kierowców jednośladów

  • Dodano: 2024-04-30 09:45

W weekend policja odnotowała dwa niebezpieczne zdarzenia drogowe z udziałem jednośladów. W obu zdarzeniach przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu jednośladowi. Sezon na motocykle rozpoczął się na dobre, kierowco zachowaj ostrożność i zwracaj uwagę na użytkowników jednośladów.

Poszkodowany motocyklista

W sobotę tuż przed godziną 13 wodzisławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Skrzyszowie na ulicy 1 Maja. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący kią, 29-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem, 35-letniemu mieszkańcowi powiatu wodzisławskiego i doprowadził do zderzenia się pojazdów. Motocyklista z urazem nogi i ręki został przetransportowany do szpitala. Policjanci ustalili, iż uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Wodzisławscy śledczy będą teraz wyjaśniać okoliczności tego wypadku drogowego.

Kolejny wypadek na ulicy 1 Maja

Kolejnego dnia, w niedzielę tuż po godzinie 13 wodzisławska Policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło również w Skrzyszowie, na ulicy 1 Maja. Policjanci na miejscu ustalili, że kierująca seatem, 42-letnia mieszkanka Jastrzębia-Zdroju nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej motorowerem junak, którym jechała 55-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego wraz ze swoją córką. Na szczęście obrażenia poszkodowanych kobiet nie były poważne, policjanci zakwalifikowali to zdarzenie jako kolizja drogowa. Sprawczynię ukarali mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, do jej konta doliczono 12 punktów karnych. Uczestniczki tej kolizji były trzeźwe.

Policja ostrzega

Wodzisławscy policjanci kierują apel do kierowców, aby zwracali uwagę na jednoślady, których ze względu na sprzyjającą aurę jest na naszych drogach coraz więcej. Przypominamy, iż użytkownicy jednośladów są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Uwaga i wzajemny szacunek z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Niech bezpieczne drogi będą naszym wspólnym celem!


Źródło: KMP Wodzisław/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również