Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Turniej wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego

  • Dodano: 2024-04-30 11:15

W Szkole Podstawowej nr 2 w Wodzisławiu Śląskim odbyły się rejonowe eliminacje do okręgowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Pod czujnym okiem specjalistów ruchu drogowego sprawdzana była wiedza teoretyczna i praktyczna, również ta w zakresie umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Zmagania pozwoliły wyłonić zwycięzców, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego.

Wiedza i sprawność uczniów została sprawdzona 

Eliminacje odbyły się 26 kwietnia, były one kolejnym już etapem weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów szkół podstawowych, przed zmaganiami na szczeblu okręgowym. Celem tego typu turniejów jest podnoszenie kultury młodego społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej. Pierwsza z nich polegała na rozwiązaniu testu z wiedzy ogólnej.

W drugim etapie każdy uczestnik musiał wykazać się jak najlepszą umiejętnością jazdy na rowerze po specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Trzeba przyznać, że tor przeszkód, jaki musieli pokonać uczestnicy turnieju, nie należał do najprostszych, jednak uczniowie świetnie sobie z nim poradzili. Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w turnieju, a zwycięzcom eliminacji międzyszkolnych życzymy powodzenia na kolejnych etapach zawodów.

Turniej wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego/ KMP Wodzisław


Źródło: KMP Wodzisław/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również