Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Przed nami ostatni weekend wakacji, policjanci zadbają o bezpieczny powrót do domu

  • Dodano: 2021-08-26 12:15

W dniach 27-29 sierpnia na drogach powiatu wodzisławskiego pojawi się więcej patroli drogówki. Policjanci zadbają o bezpieczny powrót z letnich wakacji. Celem działań "Ostatni weekend wakacji" będzie zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych, ich skutków oraz eliminowanie tych użytkowników, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie na drodze.

Zbliża się ostatni weekend wakacji. Policjanci z wodzisławskiej drogówki w dniach 27-29 sierpnia będą prowadzili wzmożone działania pod nazwą "Ostatni weekend wakacji", których głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom ruchu drogowego podczas powrotów z letniego wypoczynku. Stróże prawa będą egzekwować od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, jak również korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach. Policjanci będą reagować na wszelkie nieprawidłowe zachowania kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, tj.. pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi, motorowerzystów i motocyklistów. Mundurowi będą też kontrolować stan trzeźwości kierujących.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności, aby w ostatni weekend wakacji było bezpiecznie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również