Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Pozytywna choinka na wodzisławskim Rynku

  • Dodano: 2021-12-15 06:30, aktualizacja: 2021-12-14 19:35

Rozpoczął się Wodzisławski Jarmark Bożonarodzeniowy, a wraz z nim na płycie Rynku stanęła instalacja choinkowa, na której zawieszone zostały bombki z pozytywnymi myślami i miłymi słowami na każdy dzień.

Na dwóch choinkach znajdujących się przy wejściu na Jarmark Bożonarodzeniowy zawieszone zostały bombki z miłymi słowami na każdy dzień. Autorką instalacji jest Julia Materzok - studentka PWSZ w Raciborzu, którą do pracy zainspirowała bułgarska tradycja Martenice. Polega ona na obdarowywaniu bliskich osób biało-czerwonymi bransoletkami przed nadejściem wiosny, a następnie w pierwszy dzień wspomnianej pory roku zawieszane są one na drzewach.

 - Instalacja ma poprawiać humor. Uważam, że miłe słowo, czy uśmiech drugiego człowieka, to coś od czego powinniśmy zacząć zmieniać świat na lepsze - mówi autorka instalacji.
Akcja jest kolejną podjętą inicjatywą w ramach kampanii „Bądź człowiek, nie cZŁOwiek”, która ma zwrócić uwagę na powszechność i powagę zjawiska mowy nienawiści coraz częściej obecnej nie tylko w Internecie, ale również w życiu codziennym.

Dobre słowa nic nie kosztują, a dzięki nim można uczynić wiele dobrego. Coś co dla niektórych będzie nic nieznaczącym frazesem, dla innych może okazać się nieocenionym darem, dlatego warto posługiwać się słowami mądrze. Życzliwości nie można kupić w sklepie, ale można ją podarować drugiemu człowiekowi jako bezcenny prezent.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również