Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wzmożone działania Policji na ulicy Bolesława Chrobrego

  • Dodano: 2021-12-13 07:00, aktualizacja: 2021-12-12 20:58

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim w ubiegłą sobotę prowadzili wzmożone działania kontrolne w obrębie jednego z lokali rozrywkowych mieszczących się w rejonie ulicy Bolesława Chrobrego w Wodzisławiu Śląskim.

Jakiś czas temu w odpowiedzi na liczne skargi mieszkańców ulicy Bolesława Chrobrego w Wodzisławiu Śląskim, Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim podinsp. Wiesław Dryja spotkał się z tamtejszą Radą Dzielnicy oraz Panią Senator Ewą Gawęda. Spotkanie dotyczyło uciążliwej działalności lokalu mieszczącego się w tamtej okolicy, gdzie w okresie weekendowym miało dochodzić do regularnego zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz podejrzenia kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu. Mając na uwadze głos lokalnej społeczności, Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim podjął decyzję o wzmożeniu w tym miejscu działań o charakterze prewencyjnym.

Kontrole

Pierwsze z nich odbyły się w ubiegłą sobotę, a w wyniku działań przeprowadzono ponad 100 kontroli stanu trzeźwości kierujących, podczas których stróże prawa ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących oraz jednego mężczyznę nie posiadającego uprawnień do kierowania pojazdami. Oprócz badania stanu trzeźwości policjanci w niektórych przypadkach stosowali również testy na zawartość narkotyków w organizmie. Ponadto policjanci Wydziału Prewencji kontrolowali okolicę pod kątem przestrzegania spokoju i porządku publicznego.

Działania te będą miały charakter cykliczny, a ich celem będzie ograniczenie zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz poprawę bezpieczeństwa we wskazanym przez mieszkańców rejonie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również