Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Popisz się talentem pisarskim! Weź udział w konkursie

 • Dodano: 2022-11-21 07:15, aktualizacja: 2022-11-20 10:39

Masz "lekkie pióro" i z chęcią piszesz? Twoja wyobraźnia nie zna granic? Masz pomysł na unikalne opowiadanie? Weź udział w konkursie literackim pt. "Dlaczego Wodzisław? Historia skrzatów w mieście" i wykaż się kreatywnością!

Jak mali sąsiedzi znaleźli się w naszym mieście? Jak żyje im się pośród wodzisławian? Jak doszło do wielkiego otwarcia małej, rodzinnej piekarni przy Rynku 24? Opowiedz nam o codzienności Wodzisławskich Skrzatów, o tym co robią, co ich cieszy lub martwi, jakie przygody im się przytrafiły w naszym mieście i wygraj atrakcyjną nagrodę. Na Twoje oryginalne opowiadanie czekamy do 9 grudnia.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich i niepełnoletnich za zgodą rodzica/opiekuna. Uczestnicy do przesłanego e-maila muszą dołączyć wypełnione oświadczenie (skan), natomiast osoby niepełnoletnie - zgodę na udział w konkursie podpisaną przez rodziców lub opiekunów (skan), a także oświadczenie o nieodpłatnym przeniesieniu majątkowych praw autorskich na Organizatora(skan).

Zasady udziału w konkursie

 1. Opowieść musi dotyczyć Wodzisławskich Skrzatów, a akcja musi rozgrywać się w Wodzisławiu Śląskim.
 2. Tematem opowiadania konkursowego jest: „Dlaczego Wodzisław? Historia skrzatów w mieście”.
 3. Prace konkursowe należy przesyłać na adres e-mail: n.panic@wodzislaw-slaski.pl w terminie od 27 października 2022 roku do 9 grudnia 2022 roku.
 4. Uczestnik może zgłosić do konkursu jedną, oryginalną i samodzielnie napisaną pracę literacką.

Wymagania techniczne

 1. Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu jedno opowiadanie o objętości od 3 do 15 stron w formacie A4.
 2. Prace należy przesłać drogą elektroniczną w dwóch jednakowych egzemplarzach, w plikach zapisanych w programach MS Word lub Open Office oraz w pliku w formacie PDF na adres: n.panic@wodzislaw-slaski.pl.
 3. Prace powinny być zapisane czcionką Times New Roman w rozmiarze 12, marginesy - 2,5, interlinia - 1,15.
 4. Przesłane historie powinny być zatytułowane: imię i nazwisko_konkurs literacki_Wodzisławskie Skrzaty.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz nagrody

 1. Organizator przewiduje przyznanie jednej nagrody głównej oraz dwóch nagród dodatkowych dla uczestników.
 2. Nagrodą główną będzie czytnik e-booków.
 3. Przekazanie nagród zwycięzcom konkursu nastąpi w wyznaczonym przez organizatora terminie i miejscu, jednak nie później niż w terminie 14 dni od opublikowania wyników.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu literackiego pt. „Dlaczego Wodzisław? Historia skrzatów w mieście” znajdziecie w Regulaminie [otwiera się w nowym oknie].

Masz pytania dotyczące konkursu? Skontaktuj się z Wydziałem Dialogu, Promocji i Kultury Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego, tel. 32 45 90 478.

O Wodzisławskich Skrzatach

Na wodzisławskim Starym Mieście mieszkają mali sąsiedzi. Chodzi o niepowtarzalne i unikatowe na skalę europejską arcydzieła sztuki ulicznej w wersji mikro, autorskie instalacje, którymi może pochwalić się jedynie Wodzisław Śląski. Wszyscy chętni mogą zagłębić się w magiczny świat Wodzisławskich Skrzatów.

Gdzie znajdują się Wodzisławskie Skrzaty?

Wodzisław Śląski zyskał nowych sąsiadów w wersji mikro. Ich przybycie pod koniec 2021 roku poprzedziła budowa nowej kopalni przy ulicy Księżnej Konstancji 5, pizzerii u zbiegu ulic Głowackiego i Kubsza, drewnianych domków także przy ulicy Kubsza (pod numerem 15) i przy Rynku 13. Mali mieszkańcy nieustannie powiększają swój miniaturowy świat, dlatego do powstałych już pomieszczeń dołączyła piekarnia przy Rynku 24, farma przy Rynku 29 oraz dwupiętrowy apartament przy ulicy Kubsza 17.

Popisz się talentem pisarskim! Weź udział w konkursie / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również