Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Policjanci kontorlują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni

  • Dodano: 2020-12-02 13:45

Wodzisławscy policjanci przez cały okres jesienno-zimowy sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne lub potrzebujące pomocy i schronienia w związku z niską temperaturą. Dbając o bezpieczeństwo narażonych na zamarznięcie osób, policjanci kontrolują miejsca, gdzie mogą one przebywać. Informują o możliwości pomocy i skorzystania z ciepłych miejsc w noclegowni.


W ostatnich dniach znacznie obniżyła się temperatura. Chłody stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku oraz dla osób będących pod wpływem alkoholu. Dzielnicowi oraz policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zwracają więc szczególną uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Kontrolują miejsca w których koczują bezdomni, pustostany, prowizoryczne altany. Namawiają napotkane osoby do skorzystania z pomocy instytucji, które pomogą przetrwać okres niskich temperatur.

Praca z bezdomnymi nie należy do najłatwiejszych. To często osoby, które mimo złego stanu zdrowia, braku dostępu do wody, prądu czy ogrzewania, twierdzą, że radzą sobie doskonale. Mimo tego mundurowi wciąż odwiedzają znane już im osoby. Policjanci przy każdej takiej interwencji wskazują miejsca, w których na bezdomnych czeka pomoc. Przestrzegają także przed ogrzewaniem się w pomieszczeniach przy ognisku.

Apelujemy więc do wszystkich mieszkańców powiatu wodzisławskiego o zwracanie uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Można też skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za której pośrednictwem, wybierając kategorię zgłoszenia o nazwie "Bezdomność", zasygnalizujesz potrzebną pomoc. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub ubranych niestosownie do pory roku. Zwracajmy szczególną uwagę na osoby starsze, bezdomne, nietrzeźwe. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, dzwoniąc pod telefony alarmowe : 987, 986 lub 112 .

Policjanci kontorlują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również