Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

„Para buch, teatr w ruch" już niebawem!

  • Dodano: 2024-06-28 14:15

Wodzisławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na 11. edycję „Para buch, teatr w ruch". Tegoroczny Przegląd Teatrów Osób z Niepełnosprawnościami odbędzie się w środę, 30 października br. Uczestnicy przeglądu co roku udowadniają, że scena nie ma barier, a teatr niejedno ma imię. Wydarzenie ma na celu odkrywanie radości, jaką daje tworzenie bez narzuconych z góry ograniczeń. Skierowane jest do osób z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz intelektualnymi, bez względu na wiek. Zgłoszenia przyjmowane będą do 18 października br.

Kto może wziąć udział w przeglądzie?

W przeglądzie mogą wziąć udział zespoły teatralne skupione wokół dzieci, młodzieży i dorosłych, działające przy specjalnych ośrodkach wsparcia, szkołach, domach kultury, przy warsztatach terapii zajęciowej, czy związkach osób z niepełnosprawnościami. W programie prócz prezentacji konkursowych przewidziano warsztaty artystyczne oraz animacje plastyczne.

- To już 11. edycja jednego z najpiękniejszych wydarzeń w Wodzisławskim Centrum Kultury. Przegląd za każdym razem dostarcza nam wielu wzruszeń, uczy ogromnej pokory, integruje osoby pełnosprawne z tymi, którzy na co dzień borykają się z niepełnosprawnościami na różnych poziomach, uwrażliwia na piękno i dobro, pozwala zatrzymać się w refleksji nad własnym życiem i zdrowiem, przełamuje bariery - mówią koordynatorzy wydarzenia.

„Para buch, teatr w ruch"

„Para buch, teatr w ruch" to okazja do spotkania ludzi kochających teatr i lubiących tworzyć teatralną przestrzeń. Wydarzenie jest organizowane z myślą o tych, którzy chcą nie tylko prezentować swój dotychczasowy dorobek, ale także mają ochotę nabywać nowe kompetencje i umiejętności, chcą dzielić się swoją pasją z innymi i podpatrywać warsztat występujących podczas przeglądu artystów. Zaplanowane działania wychodzą naprzeciw różnorodnym potrzebom osób z niepełnosprawnościami, jak zabawa, aktywność, twórcza ekspresja, współdziałanie w zespole czy sukces i uznanie. „Para buch, teatr w ruch" ma również za zadanie dać możliwość aktorom poczuć się wyjątkowo na scenie i podzielić z publicznością swoim talentem i wrażliwością.

- Celem przeglądu jest integracja środowiska amatorskich teatrów osób z niepełnosprawnościami w obszarze działań kulturalnych oraz wzrost umiejętności komunikacyjnych. Spotkanie tych osób, wymiana doświadczeń, prezentacja swoich przedstawień jest dla nich zawsze wielkim przeżyciem - mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Ramowy program imprezy:

  • 9:00-11:00 - prezentacje konkursowe,
  • 11:00-11:30 - warsztaty / animacje plastyczne,
  • 11:30-13:00 - prezentacje konkursowe,
  • 13:30-14:00 - warsztaty / animacje plastyczne,
  • 13:30-14:30 - obrady jury / konsultacje jurorskie dla instruktorów,
  • 14:30 - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

W przerwach bufet kawowy dla uczestników w holu głównym WCK (kawa, herbata, słodki poczęstunek).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również