Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Oczyszczacze powietrza dla PP nr 8

  • Dodano: 2021-02-08 07:00, aktualizacja: 2021-02-07 23:05

Miasto Wodzisław Śląski w ramach realizacji kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. "MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech" - II edycja, otrzymało od województwa śląskiego pomoc rzeczową w postaci dwóch oczyszczaczy powietrza.

Oczyszczacze otrzymano z przeznaczeniem do wykorzystania w salach dydaktycznych Przedszkola Publicznego nr 8 zakwalifikowanego do kampanii

Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów, w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie oraz zaktywizowanie nauczycieli przedszkolnych w zakresie tematyki antysmogowej dot. zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza, sposobów zapobiegania niskiej emisji i unikania ekspozycji na zanieczyszczenia.

Oczyszczacze powietrza zostały zakupione ze środków Województwa Śląskiego w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej pn.: "MOGĘ! Zatrzymać SMOG - Przedszkolaku złap oddech" - II edycja współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również