Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Nowe place zabaw w kilku dzielnicach

  • Dodano: 2021-04-12 06:30, aktualizacja: 2021-04-11 14:21

Już niebawem najmłodsi mieszkańcy Radlina II, Wilchw i Kokoszyc będą mogli korzystać z nowych placów zabaw.

To efekt głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego. Miasto Wodzisław Śląski jest właśnie na etapie wyboru wykonawcy.

Do przetargu zgłoszono 13 ofert

Przypomnijmy, mieszkańcy w ramach Wodzisławskiego Budżetu Obywatelskiego zdecydowali, że w naszym mieście powstaną cztery nowe place zabaw. Już niedługo pojawią się one w dzielnicach Radlin II, Wilchwy oraz Kokoszyce. Na ten cel w budżecie miasta zabezpieczono ponad 400 tysięcy złotych.

  • Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Radlinie II powstanie wyjątkowe miejsce do uprawiania sportu oraz zabawy. Sportowo-rekreacyjna strefa wyposażona będzie m.in. w stół do gry w szachy i warcaby, stół do gry w tenisa stołowego. Najmłodsi będą mieli sposobność zabawy w nowej piaskownicy, skorzystania z linarium oraz huśtawki.
  • Nowy plac zabaw oraz zewnętrzna siłownia powstaną także przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Radlinie II. Teren zostanie wyposażony m.in. w huśtawki, karuzele, piaskownicę, bujak sprężynowy, orbitrek, wahadło podwójne.
  • Najmłodsi mieszkańcy Kokoszyce także zyskają miejsce do integracji. Na placu zabaw przy ul. Pałacowej 28 w Kokoszycach już niebawem będzie można oddawać się zabawom m.in. na huśtawkach, zjeżdżalni, karuzelach. Nie zabraknie także piaskownicy. 
  • Ponadto na Wilchwach na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w ramach inwestycji zostanie zamontowana m.in. huśtawka wahadłowa potrójna, karuzela tarczowa, piaskownica z domkiem.

Szczegółowe informacje nt. przetargu można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również