Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

WCK ogłasza konkurs na mema

  • Dodano: 2021-04-08 06:30, aktualizacja: 2021-04-07 23:03

"Język na stadionach - język tolerancji" to tytuł projektu, na który WCK otrzymało środki z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a zarazem temat konkursu na mema.

Aby wziąć udział w konkursie należy zaprojektować mema, którego elementy graficzne i tekstowe będą nawiązywać do tytułu konkursowej pracy. Celem zabawy jest propagowanie kibicowania w duchu tolerancji i zasad fair play oraz rozbudzanie kreatywności plastycznej i językowej wśród młodych mieszkańców powiatu wodzisławskiego.
Prace w formacie JPG o rozdzielczości 300 dpi wraz z kartą zgłoszeniową można przesyłać do 30 kwietnia 2021 r. do godz. 15:00 na adres: a.kozielska@wck.wodzislaw.pl.

- Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu wodzisławskiego - mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK. - Jak na mema przystało, liczymy na humorystyczne podejście do tematu - dodaje.

Na autorów trzech najlepszych memów czekają nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas spotkania podsumowującego działania projektu. Zwycięskie prace mają także szansę na pojawienie się w materiałach promujących językowe przedsięwzięcie, m.in. na wlepkach i plakatach.

Wszelkich informacji na temat konkursu udziela Dział Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55). Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z regulaminem i wypełnić kartę zgłoszeniową.

Przypomnijmy, że Wodzisławskie Centrum Kultury znalazło się w gronie 29 beneficjentów programu Narodowego Centrum Kultury "Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021”. Projekt WCK "Język na stadionach - język tolerancji” otrzymał kwotę dofinansowania w wysokości 10 tys. zł. Konkurs na mema jest jednym z pierwszych działań, jakie WCK przygotowało w ramach przedsięwzięcia popularyzującego poprawną polszczyznę.

WCK ogłasza konkurs na mema

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.