Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Nowa II zastępca prezydenta miasta

  • Dodano: 2018-03-22 12:45

3 kwietnia stanowisko II zastępcy prezydenta miasta Wodzisławia Śląskiego obejmie Izabela Kalinowska.

W nowej roli zastępcy prezydenta Izabela Kalinowska będzie nadzorować realizację zadań miasta dotyczących m.in. ochrony zdrowia, pomocy społecznej, wspierania rodziny i polityki prorodzinnej, kultury, sportu oraz współpracy i działalności na rzecz wodzisławskich organizacji pozarządowych. II zastępca pokieruje całością zadań wykonywanych przez Wydział Spraw Obywatelskich, Biuro Kultury, Sportu i Zdrowia oraz większość miejskich jednostek.

Decyzja o powołaniu Izabeli Kalinowskiej na stanowisko zastępcy prezydenta została podjęta z uwagi na jej doświadczenie połączone z bardzo dobrą znajomością problematyki samorządowej, obejmującej zadania realizowane zarówno w Urzędzie Miasta, jak i innych jednostkach organizacyjnych miasta, a także odpowiednie przygotowanie merytoryczne i wykształcenie.

Izabela Kalinowska ukończyła Wydział Prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Jest mediatorem sądowym Polskiego Centrum Mediacji. Dotychczas pełniła także funkcję dyrektora Biura Izby Gospodarczej w Wodzisławiu Śląskim oraz wiceprezesa Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Od 2010 r. sprawowała funkcję radnej Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego. W obecnej kadencji była członkiem Komisji Oświaty, Kultury i Sportu oraz przewodniczącą Komisji Budżetu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również