Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Nabór do młodzieżowego Teatru Szydło

  • Dodano: 2020-10-14 06:30, aktualizacja: 2020-10-13 21:01

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza licealistów i studentów na zajęcia teatralne. 

Podczas zajęć poza tworzeniem spektakli, aktorzy pracują nad techniką aktorską, dykcją, emisją głosu, ekspresją emocji, ruchem scenicznym, plastyką ciała i improwizacją.

Zapisy do Teatru Szydło odbywaj się online za pośrednictwem portalu strefazajec.pl , a pierwsze zajęcia odbędą się 29 października o godz. 16:00. 

Teatr Szydło jest grupą dla licealistów i studentów. Aktorzy pracują w różnych konwencjach, jak teatr ruchu, zabawy, pantomimy oraz żywego słowa. Zajęcia odbywają się w Wodzisławskim Centrum Kultury na sali widowiskowej w czwartki. Ponadto grupa bierze udział w przeglądach i festiwalach teatralnych oraz prezentuje swoje przedstawienia w innych ośrodkach kultury. Instruktorem grupy jest Dorota Krawczyk, instruktor, pedagog, animator, reżyser młodzieżowego i dziecięcego teatru, kierownik Amatorskiego Ruchu Artystycznego "ARA" w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Zajęcia trwają 3 godziny. Tydzień przed premierą spektaklu grupa spotyka się codziennie na próbach generalnych. Do grupy przyjmowane są osoby od 14 do 25 roku życia. Teatr ma na swoim koncie 8 spektakli - "Grupa Laokoona", "Życie na 7 barw", "Księżniczka na ziarnku grochu", "Małpa przed telewizorem", "Alicja w krainie czarów", "Ludzie i anioły", "Raff 13", "Oz". Można je zobaczyć na kanale You Tube Wodzisławskiego Centrum Kultury. Cena za zajęcia wynosi 300 zł na sezon i jest płatna w 3 ratach. 

- Teatr Szydło działa u nas od ponad 10 lat. Serdecznie polecam zajęcia wszystkim tym, którzy marzą o występach na scenie, lubią pracę zespołową, są kreatywni i odważni – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Bieżące informacje na temat grupy oraz wideo i fotorelacje z prób i spektakli znajdują się na Facebooku Teatru Szydło. 

Zajęcia w Wodzisławskim Centrum Kultury prowadzone są zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sanitarnymi i bezpieczeństwa. Podczas nich obowiązują zasady, z którymi można zapoznać się na stronie internetowej placówki <tutaj>. W związku z epidemią koronawirusa każdy z uczestników jest zobowiązany do przedłożenia instruktorowi oświadczenia o stanie zdrowia, do pobrania <tutaj>. Wszystkie szczegóły dotyczące zajęć Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w WCK znajdują się na stronie placówki https://wck.wodzislaw-slaski.pl/zajecia 

Nabór do m&#322;odzie&#380;owego Teatru Szyd&#322;o

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również