Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Młody mężczyzna krzyczał i zatrzymywał samochody. Twierdził, że szerszeń użądlił go w udo

  • Dodano: 2023-03-03 07:00, aktualizacja: 2023-03-02 20:49

Wodzisławscy mundurowi zostali powiadomieni o młodym mężczyźnie, który krzyczy i zatrzymuje samochody. Miał też zostać użądlony przez szerszenia w udo. 25-letni jastrzębianin poniósł konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Mandat za zakłócenie porządku publicznego

Wodzisławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o młodym mężczyźnie, który na ulicy Wodzisławskiej w Mszanie, miał biegać po jezdni, zatrzymywać przejeżdżające pojazdy i krzyczeć, że szerszeń użądlił go w udo. Mundurowi na miejscu ustalili, iż 25-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju nie wymagał pomocy medycznej. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć policjantom swojego zachowania. W związku z tym, iż wywołał niepotrzebną interwencję Policji, został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Kolejny mandat dostał za zakłócenie porządku publicznego, w wysokości również 500 złotych.

Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie. Zgodnie z kodeksem wykroczeń, kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 złotych. - czytamy na stronie KPP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również