Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Miraż jedzie na Mistrzostwa Polski do Raszyna

  • Dodano: 2021-05-06 06:30, aktualizacja: 2021-05-05 22:33

Od 12 do 14 maja zespół taneczny Miraż z Wodzisławskiego Centrum Kultury weźmie udział w Krajowych Mistrzostwach IDO w tańca modern, contemporary oraz balet w Raszynie.

Zawody organizowane są przez Polską Federację Tańca, której zespół jest członkiem od wielu lat

W mistrzostwach weźmie udział 8 juniorów i 14 seniorek. Stawka jest bardzo wysoka, a tancerze walczyć będą o najwyższe podium. Co roku zespół przywozi z krajowych mistrzostw złote, srebrne i brązowe medale plasując się zawsze w czołówce najlepszych zespołów w Polsce. Podczas zeszłorocznych mistrzostw tytuł Mistrza Polski w stylu balet wywalczyła Zuzanna Wójtowicz. W tym roku będzie broniła tytułu. Choreografie, które zostaną zaprezentowane na zawodach przygotowały Lenka Krčovà, Klaudia Czapka, Evegeniya Makeeva-Wyputa oraz Izabela Rosmus, Martyna Musiolik, Małgorzata Cebula oraz Zuzanna Wójtowicz. Przygotowania do zawodów trwały cały rok.

- Mistrzostwa Polski to dla tancerzy zawsze okazja do sprawdzenia swoich umiejętności i zobaczenia innych dobrych zespołów i solistów. Każdy czeka na ten wyjazd z niecierpliwością – mówi Lenka Krčovà, główny instruktor zespołu.

W kategorii solo modern zatańczą: Anna Kubicz, Laura Stuka, Jagoda Iglikowska, Zuzanna Halfar, Mateusz Lenczyk, Małgorzata Cebula, Emilia Sopyła, Antonina Nowak, Megan Durczok, Julia Wolny i Izabela Rosmus. Solo baletowe zatańczą Zuzanna Wójtowicz i Anna Kubicz. Duety w stylu modern zaprezentują Jagoda Iglikowska i Mateusz Lenczyk, Małgorzata Cebula i Emilia Sopyła, Antonina Nowak i Nina Stec oraz Izabela Rosmus i Marta Mołdrzyk. Prócz tego zespół weźmie udział w kategoriach: mini formacja juniorów (kat. 12-16 lat), mini formacja seniorek (kat. pow. 17 lat) oraz duża formacja seniorek (kat. Pow. 17 lat).

- Trzymam kciuki za powodzenie zespołu Miraż. Mam nadzieję, że tancerze wrócą do Wodzisławia Śląskiego z sukcesami, na nade wszystko w dobrych humorach z bagażem pełnym pozytywnych wspomnień – mówi Katarzyna Rokowska – Szyroki, dyrektorka Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Kolejnym wyjazdem, na jaki po powrocie zespół będzie się przygotowywał, będą Krajowe Mistrzostwa IDO w tańcu jazzowym i show w Świebodzicach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również