Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Miasto wsparło finansowo PPZOZ

  • Dodano: 2020-04-20 10:30

Miasto przekazało 300 tysięcy złotych Powiatowemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim. Kwota ta już zasiliła konto szpitala.

Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 25 marca br. prezydent Mieczysław Kieca zaproponował radnym przeniesienie środków finansowych z budżetu Wodzisławskiego Centrum Kultury w celu wsparcia Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim i jego walki z koronawirusem.

Podczas marcowej sesji wodzisławscy radni zagłosowali "za" wsparciem PPZOZ i przyjęli uchwałę XX/165/20, w sprawie udzielenia pomocy finansowej z budżetu Miasta Wodzisławia Śląskiego dla Powiatu Wodzisławskiego, z przeznaczeniem na wydatki majątkowe w zakresie wyposażenia w aparaturę i sprzęt medyczny PPZOZ. Podjęto decyzję o przeznaczeniu 300 tys. zł.

W tych trudnych chwilach walki z epidemią koronawirusa miasto pragnie wspierać tych, którzy narażają swoje życie i zdrowie, aby zapewnić nam - mieszkańcom Wodzisławia Śląskiego i regionu - profesjonalną opiekę na najwyższym poziomie. Dziś liczy się przede wszystkim zdrowie nasze i naszych bliskich - podkreśla prezydent Mieczysław Kieca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również