Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Konsekwencje szybkiej jazdy. Policja skonfiskowała prawo jazy kierowcy na 3 miesiące

  • Dodano: 2024-05-28 13:15

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, który jechał z prędkością 107 km/h. Jak się okazało, nie miał on zapiętych pasów bezpieczeństwa. Został ukarany mandatami i na 3 miesiące stracił uprawnienia do kierowania. Policja apeluje o odpowiedzialne zachowanie za kierownicą i przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości!

Brak rozwagi za kierownicą

W piątek na ulicy Matuszczyka policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. 34-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego jechał z prędkością 107 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h.

Za przekroczenie dopuszczalnej  w obszarze zabudowanym prędkości o ponad 50km/h mundurowi ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 1500 złotych. Kolejny mandat w wysokości 100 złotych kierowca dostał za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Na jego konto wpadło łącznie 18 punktów karnych. Mężczyzna na 3 miesiące stracił prawo jazdy.

Wodzisławscy policjanci apelują o odpowiedzialne zachowanie za kierownicą. Przede wszystkim o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Nadmierna prędkość jest najczęściej przyczyną najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych.

Konsekwencje szybkiej jazdy. Policja skonfiskowała prawo jazy kierowcy na 3 miesiące/ fot. KMP Wodzisław


Źródło: KMP Wodzisław/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również