Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Brak skupienia na drodze. 11-letni rowerzysta wjechał prosto pod koła samochodu

  • Dodano: 2024-05-22 13:15

Wodzisławscy policjanci wyjaśniają okoliczności i dokładny przebieg wczorajszego zdarzenia z udziałem rowerzysty i auta osobowego. Według wstępnych ustaleń mundurowych rowerzysta gwałtownie zjechał z chodnika na przejście dla pieszych, wprost pod nadjeżdżający samochód. Policja apeluje o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez wszystkich jego uczestników!

Wypadek rowerowy młodego kierowcy

Wczoraj, około godziny 17.40 w Rydułtowach na ulicy Mickiewicza doszło do zdarzenia drogowego z udziałem osobowego volkswagena i rowerzysty. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że 11-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, jadąc rowerem po chodniku wzdłuż ulicy Mickiewicza w kierunku ulicy Strzelców Bytomskich, gwałtownie skręcił w prawo i wjechał na oznakowane przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający pojazd, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Chłopiec z obrażeniami głowy został zabrany do szpitala. 48-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego, kierująca volkswagenem była trzeźwa. Policjanci będą teraz szczegółowo wyjaśniali okoliczności i dokładny przebieg tego zdarzenia. Nieletnim zajmie się sąd rodzinny.

Policja apeluje o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Każdy rowerzysta musi pamiętać, że obowiązują go przepisy ruchu drogowego. Z artykułu 26 Kodeksu Drogowego wynika jasno, że rowerzyście, jako osobie kierującej pojazdem, nie wolno jechać po przejściu dla pieszych. Pamiętajmy, że stosowanie się do  przepisów drogowych nie służy tylko temu, by uniknąć konsekwencji prawnych. Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu drogowego!


Źródło: KMP Wodzisław/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również