Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Jak działają oszuści? Policjanci przeprowadzili spotkanie z seniorami

  • Dodano: 2024-05-27 14:15

Wodzisławski profilaktyk wspólnie z radlińskim dzielnicowym przeprowadził spotkanie profilaktyczne z seniorami Klubu Seniorów SiTG przy KWK Marcel w Radlinie. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo seniora. Uczestnicy poznali nowe metody działania oszustów oraz najważniejsze zasady bezpieczeństwa, czyli jak nie dać się oszukać.

Profilaktyka wśród seniorów

Policyjny profilaktyk z wodzisławskiej jednostki policji wspólnie z dzielnicowym Komisariatu Policji w Radlinie przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z radlińskimi seniorami. Głównym tematem spotkania było ogólne bezpieczeństwo seniorów, w tym bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci zachęcali seniorów do korzystania z elementów odblaskowych, podkreślając znaczenie tego małego elementu dla zdrowia, a nawet życia pieszego.

Kolejnym punktem spotkania były aplikację Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci omówili ich sposób obsługi. Mundurowi sporo czasu poświęcili na omówienie nowych metod działania oszustów. Seniorzy poznali zasady, jakimi należy się kierować, aby nie zostać ofiarą oszustów. Podczas spotkania był też czas na zwyczajną, miłą rozmowę.


Źródło: KMP Wodzisław/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również