Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Konkursy dla uczniów z okazji Światowego Dnia Ziemi

  • Dodano: 2021-03-17 07:00, aktualizacja: 2021-03-16 20:53

Z okazji Światowego Dnia Ziemi 2021 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. organizuje konkursy dla dzieci i młodzieży ze szkół powiatu wodzisławskiego.

Konkursy zostały podzielony na trzy kategorie: dla uczniów klas I-III, klas IV-V oraz VII-VIII i uczniów szkół ponadpodstawowych

Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody. Ponadto trzy szkoły podstawowe oraz jedna ponadpodstawowa, które najbardziej zmobilizują swoich uczniów do udziału w konkursie, zostaną uhonorowane tytułem "Eko szkoły" oraz nagrodzone kartą podarunkową o wartości 1 tysiąca złotych. Kwotę będzie można wykorzystać w sklepie ze sprzętem elektronicznym.

Tematy konkursów

  • "Stworek Wodociągorek” - konkurs dla uczniów klas I-III

Prace plastyczne powinny być wykonane dowolną techniką, w formacie A4 i A3. Powinny przedstawiać maskotkę promującą PWiK Sp. z o.o. w Wodzisławiu Śląskim.

  • "Graj w niebieskie" lub "Maskotka wodociągowa" - konkurs dla uczniów klas IV-V

Uczestnicy mają za zadanie stworzenie gry planszowej lub przestrzennej na temat wodociągowokanalizacyjny lub zaprojektować, wykonać i nazwać maskotkę wodociągową promującą Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wodzisławiu Śląskim.

  • "Dekada po wybudowaniu kanalizacji - co się zmieniło?" - konkurs dla uczniów klas VII-VIII i szkół ponadpodstawowych

Aby wziąć udział w konkursie należy stworzyć wideo o tematyce wodociągowo-kanalizacyjnej. Ma promować i podkreślać rolę budowy sieci kanalizacyjnej dla ekosystemu.

Prace należy nadesłać do 12 kwietnia br. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można znaleźć na oficjalnej stronie projektu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również