Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Strategia rozwoju miasta. Weź udział w warsztacie

  • Dodano: 2021-03-15 07:00, aktualizacja: 2021-03-14 19:17

Ruszyły prace nad nową Strategią rozwoju miasta. Ma ona obowiązywać przez najbliższą dekadę.

Urząd Miasta zaprasza do udziału w warsztacie online 15 marca

Strategia rozwoju miasta jest podstawowym dokumentem określającym wizję przyszłości miasta, wskazującym priorytety i cele jego rozwoju w różnych sferach. Nakreśla także kluczowe kierunki działań wspierające rozwój miasta i jego mieszkańców. Waga i ogromna rola strategii ujawnia się w jej centralnej pozycji względem innych koncepcji rozwoju lokalnego oraz w integrowaniu podmiotów lokalnych biorących udział w formułowaniu i wdrażaniu dokumentu. Ma być ona także fundamentem procesu zarządzania strategicznego, dzięki któremu będziemy mogli prowadzić efektywne działania zmierzające do zrównoważonego rozwoju naszej wspólnoty.

Skonkretyzowanie wizji przyszłości i uporządkowanie własnych działań podporządkowanych rozwojowi miasta jest bardzo ważnym procesem z punktu widzenia przyszłych pokoleń. To właśnie my teraz urządzamy ich byt w naszym mieście. Sformułowanie strategii rozwoju poprzedzone zostanie wnikliwą analizą stanu gospodarki, posiadanych zasobów, ogólnych tendencji rozwojowych. Taka diagnoza daje możliwość lepszego wykorzystania posiadanego potencjału naszego miasta i jego mieszkańców.

Macie pytania dotyczące strategii? Kontaktujcie się z Wydziałem Strategii i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miasta, który koordynuje prace nad dokumentem (tel. 32 45 90 447, 32 45 90 510).

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.